Drzwi na stare futryny montaz

Czy można zamontować stare drzwi w nowej ościeżnicy?

Owszem, możliwe jest zamontowanie starych drzwi w nowej ościeżnicy. Oczywiście najważniejszy jest montaż futryn oraz wybór odpowiednich parametrów, które umożliwią wykorzystanie poprzednich skrzydeł drzwiowych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, których ościeżnice uległy uszkodzeniu, natomiast drzwi w nich zamontowane wciąż nadają się do wykorzystania.

Kiedy warto montować stare drzwi w nowej ościeżnicy?

Zdarzają się przypadki, gdy dochodzi do znacznego uszkodzenia ościeżnicy bez zniszczenia drzwi. Jedną z podstawowych sytuacji są prace remontowe, które przeprowadzane są przez niedoświadczoną ekipę budowlaną. W takich przypadkach zdarza się, że prowadząc np. instalację elektryczną, dochodzi do uszkodzenia ościeżnicy i potrzebna jest jej wymiana.

Drugim częstym przypadkiem są niestety włamania. Wielu złodziei próbujące dostać się do wnętrza budynku stara się wyważyć drzwi przy pomocy łomu. Znaczna część takich sytuacji prowadzi do uszkodzenia ościeżnicy, przy jednoczesnym zachowaniu pełni funkcjonalności drzwi.

W przypadku wymiany ościeżnicy na model, który będzie kompatybilny z poprzednimi drzwiami, warto od razu zwrócić się do ekspertów. Jest to związane ze znacznie większą precyzyjnością działań, które trzeba podjąć. Sprawia to, że nawet samo osadzanie nowej ościeżnicy może mieć bezpośrednie przełożenie na to, w jaki sposób będą się otwierały i zamykały stare drzwi.

Najlepszym pomysłem jest zwrócenie się bezpośrednio do firm, które nie tylko zapewnią nam ościeżnicę o odpowiednich parametrach, ale również zajmą się jej montażem. Na terenie Sulejówka i okolic zajmuje się tym Profix-Budownictwo.

Czy można montować nowe drzwi na starej ościeżnicy?

Oczywiście, możliwe jest również przeprowadzanie operacji odwrotnej, czyli zamontowanie nowych drzwi w starej futrynie. Jest to przedsięwzięcie znacznie prostsze, choć uzależnione od indywidualnych parametrów technicznych danej ościeżnicy.

Przede wszystkim decydując się na montaż drzwi na starej futrynie, należy wziąć pod uwagę to, z jakiego materiału wykonana jest ościeżnica. W przypadku starych metalowych futryn to często jedyna opcja, ponieważ ich wymiana w niektórych sytuacjach może doprowadzić do naruszenia całej konstrukcji ściany.

Dlatego odpowiednio dostosowane drzwi uzależnione są od pomiarów starej ościeżnicy, a następnie na tej podstawie tworzone są nowe skrzydła drzwiowe, które montuje się w miejsce starych. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i wysiłek, ale jest też znacznie tańsze niż wymiana ościeżnicy.

Regulamin korzystania z serwisu