Czy okna drewniane są ekologiczne?

Ekologia ma coraz większy wpływ na nasze codzienne życie. Przy robieniu zakupów zwracamy uwagę nie tylko na atrakcyjną cenę, ale również na jakość produktu, jaki wybieramy oraz jego wpływ na środowisko. Dotyczy to również stolarki okiennej. Drewno to naturalny surowiec, który nigdy nie wychodzi z mody. Co zatem świadczy o tym, że drewniane okna są ekologiczne?

Drewniane okna — gwarancja zdrowia i oszczędność energii

Okna drewniane nie tylko wyglądają estetycznie i elegancko, ale również nie emitują szkodliwych substancji, nie powodują alergii oraz polepszają mikroklimat naszych pomieszczeń.

Drewno wymaga bardzo małych nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę i utylizacje. Okna drewniane stosunkowo łatwo jest poddać utylizacji. Naturalny surowiec, z którego wykonywane są okna, sprawi, że nie będą rozkładały się przez wiele lat. W produkcji okien często wykorzystywane są odnawialne źródła energii – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Muszyńscy Okna Drewniane, który jest producentem wysokiej jakości okien i drzwi drewnianych.

Dzięki wysokim parametrom izolacji termicznej, ramy okna wykonane z drewna są gwarancją ciepła przy minimalnych stratach energii. Oznacza to, że im lepsza termoizolacja, tym mniej energii musimy zużyć na jego ogrzanie zimą. Okna z drewna są również bezpieczniejsze niż okna z PCV, gdyż w czasie pożaru materiał drewniany nie wydziela trujących substancji groźnych dla naszego zdrowia.

Zalety posiadania drewnianych okien

Drewno to produkt naturalny, co sprawia, że tworzy on przytulną atmosferę w naszym domu lub mieszkaniu. Występuje on w przyrodzie w dużej różnorodności, co daje nam możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Jest to materiał, który łatwo poddaje się obróbce oraz pozwala na wykonanie bogato zdobionych form ram. Niewątpliwym plusem jest to, że możemy malować drewniane ramy okien na dowolne kolory. Są one również pokrywane ekologicznymi powłokami ochronnymi i wykazują odporność na zmiany formy pod wpływem temperatury. Energooszczędność, wytrzymałość oraz wysoka jakość okien drewnianych to najlepsza długoterminowa inwestycja. Z perspektywy ekologii duże znaczenie ma jakość i trwałość okien drewnianych. Logiczne, że im stolarka jest bardziej wytrzymała, tym dłużej nam posłuży, dlatego wybierając idealne dla siebie produkty, wybierzmy renomowanego producenta okien drewnianych oraz nie zapominajmy o ich systematycznej pielęgnacji. Co oznacza, aby minimum dwa razy w roku dokładnie je czyścić i sprawdzać, czy nie pojawiły się zarysowania, czy ubytki. W innym przypadku możemy poddać je konserwacji.

Regulamin korzystania z serwisu