Okna PCV w domu jednorodzinnym

Korzyści z montażu okien PCV w domach jednorodzinnych

Na rynku dostępnych jest wiele systemów okiennych wykonanych z różnych materiałów. W związku z tym wybór odpowiednich okien nie należy do najłatwiejszych. Duża grupa inwestorów decyduje się na okna PCV, które są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Jakie zalety mają okna plastikowe i dlaczego ich montaż jest korzystny dla inwestorów prywatnych?

Zalety okien PCV

Okna plastikowe od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli obiektów mieszkalnych. Do ich niewątpliwych zalet należy z całą pewnością niższa cena w porównaniu z systemami drewnianymi czy aluminiowymi, a także fakt, iż profile plastikowe nie wymagają szczególnej konserwacji podczas wieloletniego użytkowania.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy AMB z Poznania, która od ponad 30 lat zajmuje się produkcją stolarki okienno-drzwiowej: Okna PCV są najpopularniejszym typem okien w Polsce. Są tańsze od okien drewnianych i aluminiowych, gwarantując przy tym podobne parametry użytkowe. Systemy plastikowe zapewniają dobrą szczelność i izolację termiczną, są trwałe i funkcjonalne, a ich ramy można pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do wyglądu elewacji budynku. Wybór okien PCV to świetny kompromis pomiędzy konkurencyjną ceną a wysoką wytrzymałością oraz praktycznością użytkowania.

Okna PCV pasują do prawie wszystkich projektów architektonicznych. Idealnie współgrają zarówno z surowymi wnętrzami wykończonymi w stylu skandynawskim, w których dominuje prostota oraz funkcjonalność, jak i w modnym stylu industrialnym zdominowanym przez ogromne przestrzenie oraz duże okna. Okna plastikowe to świetny wybór również dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy w swoich wnętrzach łączą tradycję z nowoczesnością, zestawiając ze sobą klasyczne formy połączone z obecnie obowiązującymi trendami wykończeniowymi.

Czy montaż okien PCV jest bezpieczny dla zdrowia?

Okna PCV produkowane są z polichlorku winylu, który jest materiałem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia ludzi. Podczas codziennego użytkowania systemy te są w pełni bezpieczne i nie wytwarzają żadnych szkodliwych dla zdrowia czy ogólnego samopoczucia substancji, czego obawia się część osób negatywnie nastawionych do okien plastikowych. Teoria ta może mieć potwierdzenie wyłącznie w przypadku wystąpienia pożaru. Polichlorek winylu uwalnia toksyczne związki tylko podczas spalania w temperaturze powyżej 120°C. Nie ma więc żadnych podstaw do tego, by rezygnować z montażu okien PCV z obawy o zdrowie swoje lub swojej rodziny.

Co więcej, materiał, z którego produkowane są okna plastikowe, jest bezpieczny również dla środowiska naturalnego. Najlepsi producenci okien PCV wytwarzają te systemy z plastiku podlegającemu w 100% recyklingowi, dzięki czemu ze starych i zniszczonych okien mogą powstać nowe użytkowe produkty.

Regulamin korzystania z serwisu