Markizy tarasowe w praktyce

Posiadanie tarasu daje wiele możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ze względu na różne formy ekstremalnej pogody najlepiej zaopatrzyć się w markizy, które są niedrogim i przy tym funkcjonalnym rozwiązaniem na upalne słońce czy opady deszczu. Można je dostosować do różnych wymiarów tarasu. Sam montaż nie jest bardzo trudny, a zalety, jakie stwarza kryty taras, są ogromne.

Zalety zadaszenia tarasu

Taras to doskonałe miejsce przy domu na to, by odpocząć, zrobić imprezę z przyjaciółmi, pobawić się z dzieckiem, czy cieszyć się bliskim kontaktem z naturą. Plany na udany odpoczynek z łatwością może jednak popsuć pogoda – ulewny deszcz lub nadmierne słońce uniemożliwią swobodne przebywanie na tarasie, a także mogą wymagać każdorazowego zabierania mebli i innych rzeczy do domu. Spokojny, komfortowy odpoczynek w różnych warunkach atmosferycznych może zapewnić odpowiednie zadaszenie. Jedną z opcji jest instalacja markiz tarasowych. Charakteryzują się one niską ceną w stosunku do wysokiej jakości, dlatego są jedną z najpopularniejszych form dostępnych na rynku.

Wybór odpowiedniej wielkości oraz montaż

Markizy skutecznie chronią przed słońcem i dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, nie niszczą się pod wpływem działania promieni UV. Przeważnie można nabyć je w kilku kolorach. Popularne są markizy kremowobiałe i antracytowe. Ze względu na niewielką wagę ich montaż nie powinien sprawić dużych problemów. Specjalista z salonu Verasol we Wrześni mówi:

Oferowane przez nas markizy Greenline przeznaczone są do zadaszeń tarasu z poliwęglanowym wypełnienie zadaszenia o szerokości 1 metra. Oferujemy zestawy o maksymalnych wymiarach zadaszenia tarasu 500×400 cm lub 700×400 cm.

Sposoby rozkładania i zdejmowania

Markizy tarasowe instaluje się przeważnie na elewacji budynku lub pod dachem. Sprawdzają się nie tylko na tarasach, ale także na balkonach domów jednorodzinnych. Rozkłada się je ręcznie, za pomocą korbki lub przy użyciu napędu elektrycznego. Warto także dodać, że różne rozwiązania zadaszenia tarasów pozwalają na indywidualnie zaprojektowany ogród letni, którego wysoka funkcjonalność będzie pokrywać się z przyjemną estetyką. W przypadku czyszczenia można je bez problemu zdjąć ze stelaża poprzez wysunięcie z szyn. Markizy trzeba także zdejmować na czas trwania okresu zimowego. Nadmiar nagromadzonych opadów śniegu mógłby być niebezpieczny dla tego typu konstrukcji.

Regulamin korzystania z serwisu