montaż okna

Na czym polega ciepły montaż okien?

Okna są ważnym elementem mieszkania, które powinny nie tylko zapewniać stały dopływ światła słonecznego, ale też zapobiegać utracie energii cieplnej. Niekiedy montaż okien tradycyjnymi metodami nie przynosi oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji pomocny może okazać się montaż okien na ciepło. Poniżej sprawdzamy, na czym polega montaż okien metodą na ciepło i jakie są tego zalety. Zachęcamy do lektury.

Jak wykonuje się ciepły montaż okien?

Domy, które mają wbudowane okna tradycyjnymi metodami, często ponoszą duże straty cieplne i są mało wydajne pod kątem energooszczędności. Sprawia to, że zimą budynek jest ciężko ogrzać i utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być ciepły montaż okien. Montaż okien metodą na ciepło jest inaczej określany, jako montaż wielowarstwowy. Polega on na uszczelnieniu okien trzema warstwami izolacyjnymi, takimi jak:

  • pianka izolacyjna poliuretanowa,
  • taśma paroprzepuszczalna,
  • taśma paroszczelna.

Na samym początku konieczne jest odpowiednie przygotowanie okien i usunięcie z nich wszelkich zanieczyszczeń. Następnie do ramy okiennej od strony zewnętrznej przykleja się taśmę paroprzepuszczalną, a stronę wewnętrzną zabezpiecza się taśmą paroszczelną. Kolejnym etapem jest wstawienie okien i staranne doklejenie taśmy zewnętrznej do muru. Na końcu okna wypełnia się pianką poliuretanową.

Decydując się na ciepły montaż okien, można liczyć na wiele korzyści. Warto jednak tę usługę zlecić profesjonalnej firmie, takie jak na przykład OKNOPLUS. Zajmuje się ona sprzedażą okien ciepłych z montażem, w tym również okien PCV i okien aluminiowych.

Jakie są korzyści z ciepłego montażu okien?

Metoda ciepłego montażu okien daje wiele korzyści. Jak już wiadomo, do jej wykonania niezbędne jest zastosowanie pianki poliuretanowej i taśm izolacyjnych. Każdy z wyżej wymienionych materiałów izolacyjnych pełni poszczególne funkcje.

Pianka poliuretanowa ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Dzięki temu okno jest zabezpieczone przez uciekaniem ciepła i tłumi dźwięki z zewnątrz. Z kolei taśma paroprzepuszczalna chroni izolację przed opadami atmosferycznymi i czynnikami środowiskowymi. Ostatnim izolatorem jest taśma paroszczelna, która sprawia, że wilgoć nie przenika do warstwy termoizolacyjnej.

Zadaniem taśm izolacyjnych jest też ochrona pianki przed pojawieniem się wilgoci. Ponadto dokładnie uszczelniają one okno z każdej strony, zabezpieczając przed wystąpieniem mostków termicznych, wilgocią i stratą ciepła.

Regulamin korzystania z serwisu