profile okienne

Okna aluminiowe czy z PVC? – Podobieństwa i różnice

Materiał wykonania to jedna z kluczowych kwestii podczas wyboru okien. Ich elementy są często wytwarzane z PVC lub aluminium. Czym charakteryzują się poszczególne typy okien, jakie są różnice między nimi i które z nich lepiej wybrać? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i ułatwić sobie podjęcie decyzji. Okna to inwestycja na lata, dlatego warto dobrze zastanowić się przed ich zakupem.

Co różni okna aluminiowe i okna z PVC?

W budynkach coraz rzadziej umieszcza się drewniane okna, tak często kiedyś wybierane. Nic dziwnego – od lat na rynku można spotkać produkty wykonane z nowoczesnych materiałów, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Szczególnie popularne są okna z PVC, które mają wiele zalet. Są one wytrzymałe, łatwe w konserwacji i można je spotkać w wielu wariantach estetycznych. Niektóre profile wykonane z tego materiału przypominają drewno, dzięki czemu pozwalają stworzyć w domu lub mieszkaniu aranżację nawiązującą do natury. Co więcej, okna PVC (Piła to jedno z miast, gdzie można kupić elementy dobrej jakości) stanowią świetną izolację termiczną. W tej kwestii gorsze parametry mają niestety produkty wykonane z aluminium. Są one z kolei lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia. Duża sztywność materiału pozwala na wykorzystywane go do dużych przeszkleń. Aluminium to nowoczesne tworzywo, które będzie się dobrze prezentowało w nieco bardziej surowych aranżacjach. Mimo to podobnie jak w przypadku okien z PVC można je spotkać w różnych kolorach.

Które okna lepiej wybrać?

Zakup okien do budynku wiąże się często z trudną decyzją, która wymaga przemyślenia wielu kwestii. A zatem, przed wyborem materiału wykonania trzeba zastanowić się, który z nich sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. Do większych przeszkleń szczególnie nada się aluminium, z kolei PVC zapewni lepszą izolację termiczną. Niebanalne znaczenie ma również estetyka i dopasowanie wyglądu okien do konkretnej aranżacji. Inne ważne czynniki to łatwość utrzymania w czystości oraz odporność na uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę również na cenę – produkty z PVC są tańsze niż te wykonane z aluminium. Kluczem jest wybór firmy oferującej okna dobrej jakości, takiej jak na przykład TUR-PLAST. Warto również skupić się na sprzedawcach mających w swojej ofercie szeroki asortyment. To pozwoli zapoznać się z wieloma opcjami i zdecydować się na wybór najlepszej z nich.

Poza tym, profesjonaliści na pewno opowiedzą więcej o oknach i pomogą w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru produktów aluminiowych lub wykonanych z PVC. Często lepiej zainwestować nieco więcej, aby przez kolejne lata uniknąć problemów spowodowanych niską jakością tych elementów.

Regulamin korzystania z serwisu