okna-drewniane-dom

Okna drewniane czy aluminiowe? – Na co się zdecydować

Wybór okien to poważna sprawa i warto poświęcić jej trochę uwagi. Od podjętej decyzji będzie zależeć nie tylko wygląd naszego domu, ale także jego funkcjonalność. Na rynku znajdziemy różne typy okien, dlatego też wiele osób zastanawia się, jaki ich rodzaj wybrać. Czy lepiej postawić na okna drewniane, czy aluminiowe? Które z nich warto zamówić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

 

Budowa domu lub gruntowy remont mieszkania to duże przedsięwzięcie, podczas którego musimy podjąć wiele istotnych decyzji. Często skupiamy się wówczas na podłogach, kolorach ścian i drzwiach wejściowych, zapominając o tym, jak ważne są okna. Wpływają one zarówno na komfort życia mieszkańców, jak i na estetykę domowej przestrzeni. Czy lepiej wybrać tradycyjne drewno, czy nowoczesne okna z aluminium?

Drewno vs aluminium

Choć drewno kusi naturalnym i eleganckim wyglądem, nie jest to najlepsze rozwiązanie do domu lub mieszkania. Drewno wymaga regularnej konserwacji, pielęgnacji i nie jest tak odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak metal. Okna aluminiowe to rozwiązanie bardzo komfortowe i śmiało można rzec, że jest to inwestycja na lata. Jakie są największe atuty tego rodzaju okien? Przede wszystkim warto zaznaczyć brak potrzeby konserwacji i bezproblemowe utrzymanie okien w czystości. Poza tym aluminium jest niezwykle trwałe i odporne na deszcz, wiatr, śnieg i intensywne słońce, czego nie można powiedzieć o produktach drewnianych. Kolejnym atutem metalu jest wyjątkowa lekkość, szczelność, energooszczędność oraz bogaty wybór kolorów – możemy mieć pewność, że bez trudu dopasujemy ramy do elewacji budynku. Warto także podkreślić, że ten typ stolarki znakomicie sprawdzi się w obiektach nowoczesnych, w których istotnym elementem wykończenia się duże i efektowne przeszklenia.

Gdzie szukać okien najwyższej klasy?

Decydując się na zakup okien, warto postawić na doświadczoną i cieszącą się uznaniem klientów firmę jak Alumex w Warszawie. W jej ofercie znajdziemy nie tylko okna z aluminium, ale także drzwi, witryny i ścianki działowe. Możemy także liczyć na fachową pomoc personelu, który pomoże nam wybrać produkt dopasowany do naszych oczekiwań.

Okna mają znaczący wpływ na komfort naszego życia. Najlepiej, gdy są szczelne, ponieważ możemy wówczas ograniczyć rachunki za ogrzewanie i proste w utrzymaniu czystości. Ważne, żeby były także solidne, odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz estetycznie wykończone. Dokładnie takie są okna aluminiowe! Dzięki nim nasz dom będzie jasny i pełen światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu