Okna PCV w praktyce – przykłady zastosowań

Plastikowe okna szturmem podbiły rynek stolarki otworowej. Na ich sukces wpływa przede wszystkim długa lista zalet, wynikających ze specyfiki profili z PCV, ale nie bez znaczenia jest bardzo atrakcyjna cena. Montaż okien PCV jest oczywistym wyborem zarówno deweloperów, realizujących duże inwestycje osiedli mieszkaniowych, jak i osób prywatnych, które szukają najlepszych rozwiązań podczas budowy domu lub generalnego remontu mieszkania.

 

Okna z PCV wykorzystywane są we wszystkich typach budynków, jednak najczęściej kojarzone są z budownictwem mieszkaniowym. Poniżej spróbujemy przybliżyć możliwości zastosowania plastikowej stolarki okiennej właśnie w tym obszarze.

Okna PCV dla domów nowych i starszych

Nowoczesne okna jednoramowe, mimo iż węższe od klasycznych okien skrzynkowych, zapewniają znacznie lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną niż znana nam stolarka drewniana. Wynika to ze specyfiki materiału, z którego wykonane są profile i ościeżnice, ale także samej konstrukcji skrzydła – mówi ekspert Wielkopolskiej Fabryki Okien VARIANT.

Wybór plastikowych okien jest oczywisty w przypadku nowopowstających budynków, które muszą spełniać restrykcyjne wymagania odnośnie energooszczędności i bezpieczeństwa, niepewność może się pojawić w przypadku wymiany starych okien na nowe w istniejących już budynkach. Montaż węższych okien wymaga w takim przypadku odpowiedniego przygotowania otworu, jednak wciąż jest możliwy i jak najbardziej opłacalny.

Ze względu na uniwersalność okien plastikowych oraz doskonałe parametry cieplne, stolarka PCV znajduje zastosowanie zarówno w domach jedno-, jak i wielorodzinnych. Oprócz standardowych modeli, klienci mogą wybierać okna przeznaczone do budynków pasywnych, a także wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe.

Co ważne, PCV daje szerokie możliwości formowania profili i ram okiennych. Oznacza to, że możliwe jest tworzenie okien w rozmaitych kształtach i stylistyce dopasowanej do architektury budynku, nawet jeśli projekt mocno odbiega od najpopularniejszych trendów. Warto też zauważyć, że okna PCV dostępne są w wielu różnych kolorach.

Ogród zimowy na profilach PCV

Przeszklenia mocowane na ramach PCV sprawdzają się również jako elementy konstrukcyjne ogrodów zimowych. Po plastikowe okna z dużymi przeszkleniami warto sięgnąć podczas zabudowy ścian oranżerii, zaś w szczytowej części konstrukcji zamontować okna dachowe. Jako drzwi łączące oranżerię z główną częścią domu lub prowadzące na zewnętrzny ogród, warto wykorzystać przesuwne okna balkonowe o dużej powierzchni, ale też bardzo łatwej obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu