cieply montaz okien

Opłacalność i zalety ciepłego montażu okien

Ciepły montaż okien to technika, która umożliwia osiągnięcie wymaganych parametrów stolarki okiennej. Odpowiednio wykonany montaż powoduje, że można zapewnić komfort cieplny we wnętrzu budynku i uniknąć mostków cieplnych. Wpływa także na energooszczędność całego systemu stolarki okiennej. Mniej „uciekającego” ciepła na zewnątrz może natomiast znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania

Ciepły montaż okien – charakterystyka

Miejsca połączenia okna z murem to główna przestrzeń ucieczki ciepła z domu, czyli mostków cieplnych. Powstają w wyniku niewłaściwego sposobu wykonania ocieplenia ramy okna i jej błędnego osadzenia w murze. Żeby stolarka okienna gwarantowała oddzielenie przestrzeni wewnątrz budynku od zewnętrza, należy zapewnić ciągłość izolacji i montować okno w ociepleniu muru. Wszelkie wymagania dotyczące ciepłego montażu definiują warunki techniczne. Taki system opiera się na trzech warstwach (uszczelnienie, izolacji i suchej warstwie), z czego każda wyróżnia się konkretnymi właściwościami.

Na czym polega ciepły montaż okien?

Wykonując ciepły montaż okien, należy pamiętać o tym, aby stworzyć strefy, które będą ze sobą współgrać. Prawo wyraźnie zabrania montowania okien bez dodatkowego uszczelnienia i izolacji. Odpowiednie uszczelnienie wewnętrzne to również forma zabezpieczająca warstwę izolacji. Środkową warstwę stanowi pianka poliuretanowa, która spełnia również funkcję izolacji termicznej i zapewnia dźwiękoszczelność. Sucha warstwa izolacji jest natomiast zabezpieczeniem przed mrozem i przenikającą wilgocią. Właśnie dlatego warto wybierać jedynie profesjonalistów z tego zakresu, którzy znają się na najnowszych technologiach i rozwiązaniach. Z tego powodu dużym uznaniem wśród Klientów cieszy się producent okien i drzwi Mitabu z Wrocławia, który oferuje także profesjonalny ciepły montaż stolarki.

Zalety ciepłego montażu okien

Straty cieplne spowodowane przerwaniem ciągłości izolacji termicznej to poważny problem, który wpływa na pogorszenie komfortu cieplnego wewnątrz i zwiększenie rachunków za ogrzewanie. Aby temu zapobiec, stosuje się ciepły montaż okien, który pomaga w osiągnięciu optymalnych parametrów technicznych montowanej stolarki. Odpowiednio wykonany ciepły montaż pomaga wyeliminować zbędne mostki termiczne i oddziela temperaturę zewnętrzną od tej, która panuje wewnątrz. Takie rozwiązanie poprawia natomiast energooszczędność budynku i zmniejsza straty ciepła w trakcie chłodnych miesięcy. Właśnie z tych powodów ciepły montaż stolarki okiennej jest szczególnie polecanym rozwiązaniem.

Regulamin korzystania z serwisu