W jaki sposób powinny być zbudowane solidne drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne powinny być piękne, niewątpliwie stanowią przecież wizytówkę domu. Jednocześnie muszą być bardzo solidne, by stanowić dobre zabezpieczenie przed intruzami, a także zimnem i hałasem z zewnątrz. Poza tym drzwi wejściowe, bez względu na wagę, muszą otwierać się lekko i służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Jak zbudować drzwi idealne, które sprostają wszystkim tym wymaganiom?

Najważniejszym czynnikiem, wpływającym zarówno na urodę, jak i jakość drzwi, jest materiał, z którego zostały wykonane – zauważa nasz rozmówca z firmy Urzędowski. Zdecydowanie najlepsze są drzwi drewniane, które nie tylko zachwycają pięknem naturalnego materiału, ale jednocześnie zapewniają doskonałą ochronę termiczną.

Drzwi zewnętrzne z naturalnego drewna

Spośród wszystkich materiałów, z których obecnie produkuje się drzwi, to właśnie drewno daje największe możliwości zastosowania. Bogata oferta drzwi drewnianych pozwala znaleźć model pasujący do dowolnego stylu architektonicznego. Drzwi wejściowe wykonane z drewna gwarantują świetną ochronę termiczną i akustyczną, jednak by długo pełniły swoje funkcje i cieszyły oko, powinny być wykonane bardzo starannie.

Naturalną cechą drewna jest skłonność do paczenia. Problem można jednak wyeliminować, stosując odpowiednie technologie produkcji i drewno najwyższej jakości.

Niezwykle ważne jest także zewnętrzne wykończenie płyty drzwiowej. Najlepiej, gdy wykonane jest z materiału wodoodpornego. Dodatkowym elementem, zapewniającym drzwiom świetną wytrzymałość i solidność, są wzmocnienia wykonane ze stalowych profili.

Lekka praca drzwi zewnętrznych

Drzwi wykonane z drewna mogą być dosyć ciężkie, nie powinny natomiast sprawiać trudności w otwieraniu i zamykaniu. Dlatego tak ważne jest stosowanie dobrych zawiasów o wystarczająco dużej nośności. Ten element powinien umożliwiać również łatwą regulację, bez konieczności zdejmowania skrzydła.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne

O bezpieczeństwie drzwi zewnętrznych w dużej mierze decydują zamki. To właśnie one uruchamiają rygle, znajdujące się w drzwiach. Dobrym rozwiązaniem zabezpieczającym drzwi jest dodatkowo zastosowanie bolców antywyważeniowych.

Aby uniknąć problemu z zacinaniem się zamka, warto stosować modele wyposażone w szczelną skrzynkę zamka, chroniącą go przed zawilgoceniem. Najlepsi producenci dodatkowo zabezpieczają zamki specjalnymi powłokami antykorozyjnymi, które znacznie przedłużają żywotność tego wrażliwego elementu.

Najlepszej jakości drzwi zewnętrzne wykonuje się na zamówienie. W takim wypadku klient ma możliwość idealnego dopasowania stylistyki drzwi do własnych upodobań, a nawet wyposażenia ich w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu