aluminiowe okna

Zalety aluminiowej stolarki okiennej

Istnieje wciąż rosnąca grupa właścicieli domów, którzy w trakcie budowy decydują się na aluminiową stolarkę okienną. Obserwuje się, że jest to coraz popularniejsza alternatywa dla drewna i PCV. Czy taki wybór jest korzystny? Jakie są zalety takiego rozwiązania przy planowaniu rodzaju okien i w których przypadkach jest to jedno z najlepszych rozwiązań?

Czym charakteryzuje się aluminiowa stolarka okienna?

Aluminium jest takim materiałem, który można łatwo kształtować w różne profile, dlatego nadaje się na stolarkę okienną. Jeszcze kilka dekad temu specjaliści od budownictwa twierdzili, że ten typ okien nie przyjmie się w naszej rzeczywistości, gdzie klimat jest umiarkowany i na dodatek występują mroźne zimy. Jednak problemy z przepuszczaniem zimnego powietrza nie występują w przypadku zastosowania wysokiej klasy uszczelnień z materiałów termoizolacyjnych.

Aby się o tym przekonać, warto zainteresować się ofertą takich producentów, jak BUDTRANS. Można tam dowiedzieć się, w jaki sposób okna aluminiowe przystosowuje się do naszej lokalnej rzeczywistości. Niegdyś taki rodzaj stolarki powszechnie używany był podczas budowy hal przemysłowych i gmachów użyteczności publicznej. Natomiast dziś coraz więcej inwestorów interesuje się nią w kontekście domów i mieszkań prywatnych.

Jakie są zalety stolarki okiennej z aluminium?

Największą zaletą stolarki aluminiowej jest jej stosunkowo niewielka masa. Z tego względu można konstruować naprawdę wielkie przeszklenia, czasem zajmujące nawet całą fasadę. Gdyby zrobić tak duże profile z drewna lub innych tworzyw, konstrukcja okazałaby się znacznym obciążeniem i w konsekwencji byłaby nietrwała.

Aluminiowa stolarka okienna ma wyjątkowo dużo zastosowań. Oprócz okien i wykończeń balkonowych tego typu profile stosuje się przy budowie witryn sklepowych. W takim przypadku nierzadko przeszklona jest cała ściana. Wyraźnie widać to, obserwując nowoczesne galerie handlowe, gdzie w prosty i szybki w konstrukcji sposób podzielona jest przestrzeń sprzedażowa.

Inną zaletą stolarki aluminiowej jest fakt, że producenci niezwykle łatwo mogą dostosować formę i wymiary profili do nawet najbardziej wyszukanych wymagań klientów. Zamawiający taką stolarkę może mieć bardzo duży wpływ na jej wygląd i parametry.

Ostatnią niebagatelną zaletą jest fakt, że nowoczesna stolarka aluminiowa ma świetne parametry termoizolacyjne. Chroni to wnętrza przed działaniem nawet bardzo agresywnych czynników atmosferycznych.

Regulamin korzystania z serwisu