okno aluminiowe

Zalety aluminiowej stolarki okiennej

Aluminium sprawdziło się w wielu gałęziach przemysłu. Okna aluminiowe cieszą się dużą popularnością ze względu na ich lekką konstrukcję i właściwości materiałowe. Stanowią poważną konkurencję dla okien drewnianych czy plastikowych. Okna aluminiowe mają nieco wyższą cenę niż okna wykonane z innych materiałów, ale rekompensują to licznymi zaletami. Jakie są plusy aluminiowej stolarki okiennej?

Wyjątkowa trwałość okien aluminiowych

Podstawową zaletą okien aluminiowych jest ich trwałość. Łatwy w obróbce materiał jest niezwykle odporny na działanie warunków atmosferycznych. Oznacza to, że ramy nie zmieniają swoich rozmiarów na skutek zmian temperatury. Trwały jest również kolor ram z aluminium, co jest często problemem w przypadku żółknących i blaknących pod wpływem promieni UV ram z tworzyw PCV. Dodatkowym zabezpieczeniem przed korozją jest anodowanie lub malowanie proszkowe, przy czym kolorystyka materiału jest nieograniczona.

Inaczej niż w przypadku tradycyjnej stolarki drewnianej aluminium nie jest dobrym podłożem do rozwoju pleśni, mchu i grzybów. Stolarka okienna z aluminium to dobry wybór, który pozwala uniknąć częstych konserwacji i kosztownych napraw. Dodatkowo różne sposoby wykończenia dają możliwość szerokiego wyboru wzorów i zastosowań. Stolarka okienna z aluminium nie tylko nie odkształca się, ale również jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

Dlaczego warto mieć aluminiową stolarkę okienną?

Ważną właściwością stolarki okiennej jest jej przepuszczalność ciepła, określana mianem współczynnika U. Dawniej wartości te w odniesieniu do stolarki aluminiowej były gorsze, ponieważ ramy wykonywano z jednego, kompletnego elementu. Obecnie dzięki nowym procesom produkcyjnym sytuacja uległa poprawie. W tym celu aluminiowa powłoka wewnętrzna i zewnętrzna są oddzielone od siebie rdzeniem izolacyjnym, co znacznie polepsza współczynnik U okna aluminiowego. Warto wiedzieć, że rdzeń ten wypełniony jest najnowocześniejszymi materiałami izolacyjnymi. Wysoki współczynnik U gwarantuje małe straty ciepła, co przekłada się na korzyści ekonomiczne i pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Nie tylko trwałość powoduje, że aluminium świetnie sprawdza się jako materiał na ramy okienne. Jest tworzywem bardzo podatnym na kształtowanie, dzięki czemu można z niego formować różnorodne ramy prostokątne, ale także okna na przykład trójkątne lub ponadstandardowo wąskie. Klienci firmy Geo-Mont z pomocą aluminiowej stolarki okiennej mogą aranżować w swoich wnętrzach wyjątkowo oryginalne przeszklenia. Sam profil ramy również może być znacznie węższy, niż w przypadku innych materiałów. Dzięki temu nawet małe okno optycznie wydaje się większe.

Regulamin korzystania z serwisu