stolarka aluminiowa

Zalety stolarki aluminiowej

Aluminium jest materiałem lekkim, wytrzymałym i energooszczędnym, który spełnia wszystkie wymagania w zakresie izolacyjności czy odporności. W niczym nie ustępuje popularnemu PCV czy drewnu. Aluminiowe okna i drzwi są powszechnie stosowane w obiektach przemysłowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Coraz częściej stawia się na nie również w domach jednorodzinnych.

Praktycznie bezobsługowa

Profile wykonane z aluminium są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Pozwala to na tworzenie ram przeznaczonych nawet do dużych przeszkleń. Za sprawą sporej plastyczności materiału można produkować elementy o różnorodnych kształtach. Dzięki odpowiednim powłokom ochronnym stolarka aluminiowa jest odporna na niskie i wysokie temperatury, niekorzystne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Nie deformuje się i nie odkształca pod wpływem wysokiej temperatury i nie odbarwia się. Zaletą stolarki aluminiowej jest również to, że nie wymaga ona specjalnej konserwacji i łatwo można ją utrzymać w czystości. Wystarczy co jakiś czas oczyścić ją z kurzu i innych zanieczyszczeń za pomocą klasycznych środków myjących. Warto więc zapoznać się z ofertą takich firm, jak na przykład lubelski producent konstrukcji aluminiowych Mesal.

Doskonałe przenikanie ciepła

Wprawdzie panuje powszechne przekonanie, że aluminiowe ramy nie mają zbyt dobrych właściwości izolacyjnych, ale nowoczesne kilkukomorowe profile aluminiowe są wypełnione dodatkowo materiałami termoizolacyjnymi. Maja one formę przekładek termicznych i uszczelek zamontowanych na stykach ościeżnic. Dlatego też osiągają doskonałe parametry przenikania ciepła. Konstrukcje aluminiowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i faktur do wyboru. Wcale nie trzeba się więc decydować na klasyczną, metaliczną wersję. Dużą popularnością cieszą się formy, które imitują naturalne drewno, które świetnie prezentują się w budynkach tradycyjnych. Co istotne, taka stolarka nie  wymaga odnawiania powierzchni.

Przyjazne dla środowiska

Nowoczesne konstrukcje aluminiowe są bardzo łatwe w użytkowaniu. Nie trzeba ich zbyt często myć, a lekkość materiału wpływa pozytywnie na jego montaż czy eksploatację. Konstrukcje te nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wilgoci czy promieniowania słonecznego. Są wytrzymałe i nie odkształcają się czy nie rdzewieją. Nie wymagają przy tym konserwacji. Coraz częściej stolarka aluminiowa jest również przyjazna dla środowiska. Wiele drzwi i okien z aluminium nadaje się do recyklingu. To więc świetna propozycja, dla osób, które dbają o środowisko naturalne. 

Regulamin korzystania z serwisu