kategoria: Plan budowy

Każda solidna budowa rozpoczyna się od porządnego planu budowy. Będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy architektonicznej. W kategorii Plan budowy na portalu ABC Budowy znajdziesz potrzebne informacje dotyczące koniecznych formalności oraz wykonywania projektów budowlanych i planowania budowy.

puszki elektroinstalacyjne

Ochrona połączeń elektrycznych poprzez puszki elektroinstalacyjne

Puszki elektroinstalacyjne to nieodłączny element w każdej instalacji elektrycznej. Odpowiednio dobrana puszka jest bowiem gwarancją bezpieczeństwa oraz bezawaryjności na wypadek kontaktu instalacji z ogniem, wilgocią lub płynami. Elektryczne puszki instalacyjne służą do ochrony połączeń przewodów elektrycznych oraz do montażu gniazdek. Jakie są ich rodzaje?

Charakterystyka membran osmotycznych

Membrana osmotyczna to jedna z najważniejszych części filtrów odwróconej osmozy. To właśnie jakość tego elementu ma największe znaczenie dla całego procesu filtracyjnego. Membrany osmotyczne są wykorzystywane w filtrach stosowanych m.in. w przemyśle kosmetologicznym, farmacji, produkcji spożywczej, myjniach samochodowych oraz w innych miejscach, gdzie potrzebna jest krystalicznie czysta woda.

płot ze stali nierdzewnej

Zalety płotów ze stali nierdzewnej

Stal to tworzywo znajdujące bardzo szerokie zastosowanie w sztuce budowlanej – również w tworzeniu płotów i ogrodzeń. W poniższym tekście omówione zostaną plusy takiego rozwiązania.

Dynamiczna wymiana gruntów przy użyciu kolumn kamiennych

Dynamiczna wymiana gruntów przy użyciu kolumn kamiennych

Grunt, na którym mają powstawać nowe inwestycje budowlane albo drogi czy inne elementy infrastruktury, musi znieść obciążenie, aby korzystanie z budynków i pozostałych konstrukcji było bezpieczne. Niekiedy podłoże jest niedostatecznie gęste. Wówczas stosuje się różne metody jego wzmacniania, a jedną z nich jest dynamiczna wymiana gruntów przy użyciu kolumn kamiennych.

Zasady projektowania domu

Wiele osób, które marzą o własnym domu, ma swoją wizję, jak powinien on wyglądać. Mimo tego, że w sprzedaży dostępnych jest wiele gotowych projektów domów, to jednak nie zawsze odpowiadają one w 100% naszym wymaganiom. Każdy z nas jest bowiem inny oraz posiada różne wymagania, dlatego warto wiedzieć, że zawsze mamy możliwość, aby nieco zmodyfikować projekt, a także, by stworzyć swój własny.

Kanały w systemach odwadniania

Rola i właściwości kanałów w systemach odwadniania

Systemy odwadniania są konieczne wszędzie tam, gdzie powierzchnia ziemi nie jest odsłonięta i woda nie może swobodnie w nią wsiąkać. Systemy kanalizacji wody są używane przy domach, na tarasach, wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Jaka jest rola odwodnień liniowych (kanałów) oraz jakie właściwości muszą mieć, aby spełniać swoje zadanie? Oto wszystko o kanałach liniowych.

druty nierdzewne

Właściwości i zastosowanie drutów nierdzewnych

W przemyśle bardzo często wykorzystuje się metalowe wyroby. Mogą one stanowić samodzielne elementy albo też wchodzić  w skład konstrukcji, stanowiąc jej istotną całość. Jednym z takich metalowych wyrobów są druty nierdzewne. Czym się charakteryzują? Jakie jest ich zastosowanie? Warto dowiedzieć się więcej, szczególnie kiedy obracamy się w branży przemysłowej na co dzień.

Jak zamontować płytę magnezową?

Jak zamontować płytę magnezową?

Płyta magnezowa jest najnowocześniejszym materiałem, wykorzystywanym w systemach suchej zabudowy. Choć wciąż posiada status nowości, coraz częściej wypiera tradycyjną płytę gipsowo-kartonową. Duże zainteresowanie płytami magnezowymi wynika z ich doskonałych właściwości – są one łatwe w obróbce, a jednocześnie zdrowe, ekologiczne, odporne na grzyby i pleśnie, a także wodę i ogień.

Jak wybrać najlepszego dewelopera?

Jak wybrać najlepszego dewelopera?

Kupno mieszkania – szczególnie nowego – to bardzo poważna inwestycja, dla większości osób wiążąca się z dużymi zobowiązaniami finansowym pod postacią kredytu. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję. Wybierając lokal z oferty sprawdzonego dewelopera możemy mieć pewność, że dobrze ulokowaliśmy nasz kapitał. Co jednak sprawia, że dany deweloper jest „dobry”? Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać przed wyborem firmy inwestorskiej, od której kupimy mieszkanie.

Najczęstsze przyczyny awarii kanalizacji

Najczęstsze przyczyny awarii kanalizacji

Z punktu widzenia zdrowia i higieny kanalizacja jest kluczową instalacją w obrębie każdego budynku mieszkalnego czy publicznego. Awaria kanalizacji jest bardzo poważnym problemem – wiedząc, jakie mogą być jej przyczyny, będziemy w stanie uniknąć wielu nieprzyjemności