Czy warto zdecydować się na elewację z kamienia?

Polska branża budowlana przeżywa swój rozkwit. Decydując się na budowę lub gruntowny remont domu, masz dziś do wyboru szeroką ofertę możliwości, zarówno w obszarze konstrukcji, jak i prac wykończeniowych. Rozmaitość dostępnych opcji dotyczy również elewacji, a jedną z nich jest wybór fasady kamiennej.

Wybór elewacji domu ma olbrzymie znaczenie dla ostatecznego wyglądu budynku – zauważa nasz rozmówca z firmy Grabinex. To właśnie elewacja nadaje charakteru całej posiadłości i wyznacza styl, w jakim będziemy urządzać jej otoczenie.

Elewacja kamienna czy zwykły tynk?

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą elewacje z kamienia. Nie jest to jednak rozwiązanie najpopularniejsze, gdyż wciąż jeszcze najczęściej spotykanym widokiem są zwykłe malowane tynki. W porównaniu z takim rozwiązaniem kamień jest znacznie elegantszy.

Elewacja wykończona kamienną okładziną nadaje budynkowi majestatycznego charakteru, dlatego jest rozwiązaniem przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i niebanalny styl.

Elewacja trwała z natury

Nie tylko aspekt wizualny przemawia za wyborem elewacji z kamienia. Ściany zewnętrzne wykończone w kamieniu są znacznie trwalsze od tynkowanych lub pokrytych drewnem czy okładzinami z tworzyw sztucznych. Kolejną kwestią jest sposób konserwacji fasady.

Piękna elewacja na wiele lat? Tylko kamień

Istotnym zagadnieniem jest oczywiście konserwacja elewacji. Najlepiej, by była ona łatwa i niedroga. Tego nie możemy powiedzieć o zwykłych tynkach, które wymagają odnawiania przynajmniej raz na kilka lat.

Okładziny z tworzyw sztucznych można co prawda łatwo czyścić, jednak bardzo szybko ulegają one uszkodzeniom mechanicznym i odbarwieniom spowodowanym działaniem czynników atmosferycznych. Drewno, choć piękne, wymaga najtrudniejszej konserwacji i corocznego odnawiania.

W takim porównaniu najlepiej wypada elewacja kamienna wykonana z naszego rodzimego granitu. Ten kamień nie tylko doskonale wkomponuje się w otoczenie, ale w dodatku nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Raz wykonana okładzina elewacyjna z granitu będzie chronić i zdobić budynek przez długie lata, a ty nie będziesz zmuszony do wykonywania żadnych prac konserwacyjnych.

Regulamin korzystania z serwisu