Jak wybrać obrzeże do kostki brukowej?

Kostka brukowa to coraz częstszy element naszych ogrodów. Jeśli chcemy, aby ładnie się prezentowała, powinniśmy nie tylko zatrudnić fachowca, który ułoży kostkę, ale również w przemyślany sposób zaprojektować całą nawierzchnię. Znaczenie ma nie tylko kostka brukowa. Bardzo dużą rolę przypisuje się również jej obrzeżu – czym kierować się przy jego wyborze?

Rola obrzeża do kostki brukowej

Obrzeża do kostki brukowej mają swoje zadanie. Nie tylko wyznaczają koniec nawierzchni wykonanej z kostki brukowej. Mogą również oddzielać poszczególne strefy w ogrodzie. Jednak ich najważniejszą powinnością jest wzmocnienie całej nawierzchni i zabezpieczenie przed przemieszczaniem się poszczególnych elementów. Tylko dzięki obrzeżom kostka brukowa może wyglądać estetycznie, mimo obciążeń, jakie zapewne będzie musiała znieść – mówi nasz rozmówca z firmy Arkadia.

Czym kierować się przy wyborze obrzeża do kostki brukowej?

Jeśli mamy zamiar ułożyć tego rodzaju nawierzchnię w swoim ogrodzie bądź na podjeździe, powinniśmy wiedzieć, czym kierować się w wyborze obrzeża do kostki brukowej. Obrzeża przede wszystkim powinny być solidne. To one w końcu będą wpływać na ostateczny efekt, jaki uzyskamy. Jednak nie tylko trwałość musi mieć dla nas znaczenie. Bardzo istotna jest estetyka – niektórzy wolą, aby obrzeża były praktycznie niewidoczne. Inni z kolei chcą, aby krawężnik odróżniał się i stanowił wręcz oddzielny element. Wszystko zależy od tego, w jakim charakterze jest cały nasz ogród albo przestrzeń wokół domu. Do subtelnych rodzajów obrzeży na pewno nie zaliczają się palisada ani gazon – mają naprawdę mocną konstrukcję. Najlepiej będzie, jeśli na początku wybierzemy się do sklepu i zorientujemy się w poszczególnych typach obrzeży, a na koniec podejmiemy ostateczną decyzję.

Gdzie zamówić usługi brukarskie?

Aby nasza nawierzchnia nie budziła żadnych zastrzeżeń, powinniśmy zdecydować się na usługi brukarskie oferowane przez profesjonalne firmy. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że specjaliści z zakresu brukarstwa zaprojektują i wykonają przestrzeń, o jakiej marzyliśmy. Stawiajmy na najwyższą jakość produktów, a na pewno będziemy zadowoleni.

Regulamin korzystania z serwisu