Zastosowanie stalowych siatek zgrzewanych w budownictwie

Produkcja elementów metalowych jest dzisiaj szeroko rozpowszechniona. W przemyśle, ale nie tylko, wymaganych jest wiele wyrobów stalowych, które spełniają ogromną rolę i bez ich użycia nie byłoby możliwe przeprowadzanie różnych prac. W budownictwie szczególne znaczenie przypisuje się stalowym siatkom zgrzewanym.

Charakterystyka stalowych siatek zgrzewanych

Stalowe siatki zgrzewane to siatki wykonane z drutu, a ich konkretne parametry zależą od producenta, który oferuje swoim klientom różnorodne grubości drutu i wielkości oczka, w zależności od indywidualnych potrzeb. Dostępna jest także płynna regulacja oczka, które może przyjmować dowolne proporcje. Dzięki temu możliwy jest dobór siatki odpowiadającej wymogom wytrzymałościowym, jak i spełnienie oczekiwań estetycznych w przypadku siatek używanych jako element detalu architektonicznego.

Właściwości stalowych siatek zgrzewanych

Dzięki wykonaniu stalowych siatek zgrzewanych z odpowiednich materiałów, przyjmują one pożądane właściwości. Dotyczy to przede wszystkim zwiększenia wytrzymałości betonu na ściskanie bądź rozciąganie, a także w przypadku jego dużego obciążenia bądź działania silnego nacisku. Dzięki zastosowaniu zbrojenia przy pomocy siatek, następuje zwielokrotnienie trwałości tego materiału, przy jednoczesnym zapobieganiu możliwym do powstania pęknięciom.

Siatki zgrzewane w budownictwie i nie tylko

Stalowe siatki zgrzewane znalazły szerokie zastosowanie w budownictwie. Można je wykorzystać do wykonania zbrojenia posadzek przemysłowych, jak również do prefabrykatów betonowych – mówi nasz rozmówca z firmy RAPMET, ale też przy ich użyciu robi się różnego rodzaju osłony, przegrody, sufity podwieszane czy boksy, ścianki działowe, a także balustrady. W przemyśle z kolei mogą być wykorzystane m.in. do tworzenia barier ochronnych, czy krat i osłon. Z tych siatek wykonywane są też gabiony, które mają zastosowanie w budowie murów oporowych, jak też jako elementy dekoracyjne na elewacjach budynków.

Siatki zgrzewane firmy RAPMET to materiał sztywny i stabilny, który dobrze spełni swoją rolę, dzięki wysokiej jakości, jaka go wyróżnia.

Regulamin korzystania z serwisu