Charakterystyka posadzek maszynowych

Wykonanie posadzki to bardzo odpowiedzialne zajęcie – trzeba zadbać o to, aby powierzchnia była równa, bez niedoskonałości, które mogłyby sprawiać dyskomfort użytkownikom. W tym celu często używa się nowoczesnych narzędzi wpływających pozytywnie na efekt końcowy. Jednym z popularnych rodzajów prac jest wykonywanie posadzek maszynowych. Czym się one wyróżniają i jak się je tworzy?

Czym są posadzki maszynowe?

Posadzka maszynowa bardzo często stanowi podstawę przed wykończeniem podłogi. Wykonuje się ją specjalnym urządzeniem zwanym mixokretem, które wypełnia się cementem, a następnie miesza się go z innymi substancjami w celu stworzenia posadzki maszynowej. Ten sposób bardzo ułatwia i przyspiesza pracę oraz pozwala uzyskać oczekiwane efekty. Ale jak w zasadzie przebiega ten proces?

Jak działa mixokret?

Mixokret to urządzenie mające napęd spalinowy. Specjalny zbiornik w maszynie napełnia się cementem i resztą potrzebnych substancji, a następnie mieszankę rozprowadza się po przygotowanej wcześniej powierzchni. Kolejnym krokiem jest użycie tak zwanych zacieraczek, których rolą jest wygładzenie wylewki, aby nie pojawiały się na niej żadne nierówności. Powierzchnia powinna mieć odpowiednią grubość, a mieszanka musi być dobrze przygotowana, dlatego do tworzenia posadzek maszynowych powinno się zatrudniać profesjonalistów.

Zalety posadzek maszynowych

Niektórzy mogą się zastanawiać, czy rzeczywiście warto zastosować tę metodę. Tymczasem okazuje się, że jest to jeden z najlepszych sposobów na położenie posadzki. Użycie mixokreta oznacza niemal dwa razy sprawniejszą pracę niż w przypadku tradycyjnych metod. Na krótki czas wykonania zadania wpływa również fakt, że wylewki szybciej wysychają – wyjaśnia pracownik firmy Rob-Bud. Niezaprzeczalna jest także skuteczność metody. Posadzki maszynowe są idealnie równe i to bez użycia mas samopoziomujących, a ponadto charakteryzuje je trwałość i odporność na uszkodzenia. Kolejną zaletą jest to, że sposób ten eliminuje pylenie. Szybki czas pracy, dokładność oraz małe ryzyko błędów wpływają również na oszczędności inwestora, a jest to kwestia bardzo istotna zwłaszcza w przypadku budynku, którego powstawanie wiąże się przecież z dużymi kosztami. Korzyści płynące z użycia mixokreta można zauważyć również na etapie prac wykończeniowych, gdyż podczas układania podłogi zużywa się mniej kleju.

Posadzki maszynowe mają wiele zalet, dlatego niewątpliwie warto się na nie zdecydować zwłaszcza w budynkach o dużej powierzchni, gdzie szybkie wykonanie pracy jest szczególnie istotne. Do zadań tego typu warto zatrudnić profesjonalistów, którzy potrafią obsługiwać mixokreta i mają doświadczenie w wylewkach.

Regulamin korzystania z serwisu