Posadzka wylewana

Gdzie stosować posadzki wylewane?

Posadzki wylewane stosowane są w domach jednorodzinnych, halach magazynowych i garażach. Betonowa posadzka jest wykonywana w każdym nowo powstającym budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. Sprawdź, w jaki sposób przygotowywane są posadzki wylewane oraz jak dobrać parametry posadzki do swojego budynku. 

Co to jest posadzka wylewana?

Posadzka betonowa to mieszanka tworząca po wyschnięciu twardą nawierzchnię. Wylewana jest zwykle na warstwę chudego betonu wyłożonego folią PE, która ma właściwości zatrzymujące wilgoć. Przed wylaniem posadzki układa się styropian, którego grubość uzależniona jest od rodzaju pomieszczenia i wymagań termoizolacyjnych dla budynku. Pod posadzką betonową układane są również instalacje wodno-kanalizacyjne i okablowanie dla sieci elektrycznej, a także elementy instalacji grzewczej. 
Aby prawidłowo wylać posadzkę, należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Wszelkie nierówności warstwy chudego betonu można zniwelować za pomocą styropianu układanego naprzemiennie. Szczeliny pomiędzy poszczególnymi płytami styropianu trzeba zamaskować za pomocą pianki poliuretanowej. Następnie powinna być wykonana izolacja przeciwwilgociowa oraz w razie potrzeby rozłożone zbrojenie ze specjalnej siatki. Zalecane jest stosowanie uplastyczniających środków chemicznych do mieszanki betonu, co znacząco wpływa na trwałość posadzki. 
Kolejnym aspektem są dylatacje – czyli nacięcia posadzki wykonywane w celu zapobiegania pęknięciom i szczelinom w gotowej nawierzchni. Aby prawidłowo wykonać dylatację, można użyć specjalnych dybli i pianki.  Dzięki dylatacji posadzka wylewana na dużych powierzchniach nie pęka w przypadkowych miejscach. Wylanie posadzki betonowej warto zlecić profesjonalistom. Firma remontowo-budowlana Jimi zajmuje się kompleksowym wykonywaniem posadzek i przygotowaniem podłoża do dalszych prac wykończeniowych. 

Jak wylewać posadzki betonowe?

Prace związane z wykonaniem posadzki są czasochłonne. Chcąc samodzielnie wylać beton, trzeba zadbać o wymieszanie masy w odpowiednich proporcjach w betoniarce, a następnie ręcznie rozprowadzić beton na podłożu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnych posadzkarzy, którzy wykonują posadzki maszynowo. Za pomocą specjalnego agregatu na podłoże wylewany jest beton, który następnie jest precyzyjnie poziomowany z użyciem niwelatora poziomów. Kolejnym etapem jest zacieranie i wygładzanie powierzchni betonu specjalną łatą posadzkarską i pacą stalową.

Regulamin korzystania z serwisu