balustrady do schodow na zewnatrz

Jak dobrać balustrady do schodów zewnętrznych?

Dobór balustrady na zewnątrz obiektu nie należy do łatwych zadań. Pod uwagę należy wziąć bowiem aspekty praktyczne, finansowe, ale także estetyczne. Elementami, do których przyszła barierka musi pasować, są z pewnością schody zewnętrzne. Czym kierować się podczas planowania balustrady? Na jaki jej rodzaj się zdecydować w kontekście codziennego użytkowania?

Balustrada pełna – dla bezpieczeństwa

Balustrada w formie ścianki przysłaniającej bieg schodów to doskonała opcja dla klientów ceniących bezpieczeństwo. Sprawdza się ona zwłaszcza w tych miejscach, które są narażone na oblodzenie.

W przypadku domów balustrady pełne dostępne w ofercie firmy Dekorat Koszalin będą świetne dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi lokatorzy nie będą w stanie wspiąć się na poręcz, co mogłoby grozić upadkiem. Z kolei w odniesieniu do obiektów publicznych takie rozwiązanie także sprzyja redukcji przykrych zdarzeń. Zwłaszcza gdy mowa o schodach bardzo stromych, a przy tym wysokich i długich.

Zaletą pełnych balustrad jest także to, że wewnątrz konstrukcji bez problemu można poprowadzić przewody instalacyjne. Taka konstrukcja eliminuje zatem wiele potencjalnych problemów na etapie projektowania i realizacji oświetlenia i umieszczenia gniazdek.

W schodach wykonanych z żelbetu balustradę pełną można wymurować z cegieł lub bloczków. Pokrewną opcją jest wykonanie jej z betonu. W przypadku innych schodów balustradę krytą da się wykonać z płyt gipsowo-kartonowych albo ze szklanych paneli.

Balustrada ażurowa – pięknie i klasycznie

Kolejną propozycją jest balustrada ażurowa. W tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywają słupki i poręcz – to one odpowiadają bowiem za stabilność. Ażurowe wypełnienie jest bardzo efektowne i dekoracyjne. Może się składać z profili metalowych, drewnianych, plastikowych lub szklanych. Profile te przybierają praktycznie dowolne kształty, zatem możliwości są spore.

Takie balustrady będą się doskonale prezentować zwłaszcza w otoczeniu klasycznych elementów. Niezastąpione w obiektach stawiających na tradycyjne rozwiązania architektoniczne.

Balustrady kurtynowe szklane lub plastikowe – nowoczesny wariant

Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy także balustrady kurtynowe. Umieszcza się je kilka centymetrów powyżej poziomu biegu schodów i poniżej poręczy. Mogą się składać z tafli szklanych lub plastikowych, które następnie są mocowane do uchwytów między słupkami lub do poręczy i boku stopni.

To nowoczesne konstrukcje przeznaczone do schodów wykonanych w stylu minimalistycznym.

Regulamin korzystania z serwisu