Panele podłogowe z V-fugą

Panele podłogowe z V-fugą – warto czy nie?

Wybór idealnego pokrycia podłogowego może nie być łatwym zadaniem. Zwłaszcza, że tylko wśród ofert paneli znajdziemy mnóstwo rozwiązań. Jednym z nich są panele podłogowe z V-fugą, które za sprawą swojego wyglądu, jeszcze lepiej imitującego prawdziwe drewno, zyskują coraz większą popularność. Czym się wyróżniają i czy warto położyć je w domu lub mieszkaniu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Panele podłogowe są jednym z najpopularniejszych pokryć podłogowych. Nic dziwnego – są przede wszystkim tańsze niż prawdziwe drewno, a jednocześnie mogą je całkiem realistycznie imitować. Zwłaszcza panele z V-fugą, które łączą w sobie funkcjonalność paneli z wyjątkowym wyglądem.

Panele podłogowe z V-fugą – czym się różnią od tradycyjnych paneli?

Panele podłogowe bez fugi tworzą idealnie gładką powierzchnię. Ich boki dokładnie do siebie przylegają, a łączenia są ściśle dopasowane. Panele z V-fugą różnią się tym, że ich krawędzie są frezowane – z dwóch lub z czterech stron. Po połączeniu paneli na podłodze tworzy się między nimi niewielka fuga w kształcie litery V. Dzięki temu panele z fugą bardziej niż panele bez fugi przypominają drewniane deski. Dodatkowo panele z v-fugą zmniejszają ryzyko uszkodzenia wierzchniej warstwy na krawędziach paneli. W przypadku rozwiązań tradycyjnych panele połączone są na wysokości laminatu, co może doprowadzić do jego ukruszenia w rogach lub na krawędziach, podczas montażu lub użytkowania. Panele z v-fugą łączą się natomiast zamkiem pod poziomem laminatu, co w znacznym stopniu przyczynia się do zminimalizowania powstawania uszkodzeń.

Od razu może nasunąć się pytanie: czy w takim razie pomiędzy fugi dostaje się brud? Czy takie panele trudniej czyścić niż tradycyjne? Nie da się ukryć, że piękny wygląd powinien iść w parze z funkcjonalnością i łatwością czyszczenia.

Czyszczenie i pielęgnacja paneli z V-fugą

Na szczęście w przypadku wyboru paneli z frezem krawędziowym nie musimy martwić się o sprzątanie. Tego typu panele czyści się dokładnie tak samo, jak panele bez fugi. Rowek pomiędzy nimi jest naprawdę niewielki i wystarczy odkurzacz oraz mop, aby bez problemu wyczyścić również przestrzeń pomiędzy panelami. Dodatkowo frezy są odpowiednio zabezpieczone, podobnie jak cała powierzchnia panelu. Co prawda może się zdarzyć, że fuga z czasem bardzo delikatnie ściemnieje, jednak w ten sposób podłoga jeszcze bardziej będzie przypominała prawdziwe drewno. W połączeniu z widocznymi na panelach słojami i nierównościami imitującymi naturalne drewno delikatnie przyciemnione fugi będą dobrze się komponować.

V-fuga to nie to samo, co fuga pomiędzy płytkami ceramicznymi – zdecydowanie łatwiej utrzymać ją w czystości i nawet drobne niedoskonałości nie psują efektu wizualnego. Dlatego nie należy się obawiać wyboru paneli z frezowanymi bokami – z pewnością to rozwiązanie na lata.

Warto zdecydować się na panele z V-fugą?

Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, jeśli w tradycyjnych panelach przeszkadza nam to, że nie oddają wiernie wyglądu drewna. Panele z V-fugą są niezwykle estetyczne, a do tego funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Wyglądają jak prawdziwe deski, a jednocześnie są odporne na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy panele o najwyższej klasie użyteczności i ścieralności. Dodatkowo można je ułożyć samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy fachowców i specjalistycznych narzędzi. Panele z V-fugą dostępne w sklepie Lamcoo posiadają nowoczesny system montażu 5G lub Click, dzięki czemu ich układanie jest bardzo proste. Co więcej, panele podłogowe frezowane doskonale nadają się do położenia na ogrzewanie podłogowe.

Naturalnie wyglądająca podłoga, do tego tania, łatwa w montażu, z możliwością bezproblemowego czyszczenia i wytrzymała? Warto zastanowić się nad wyborem paneli z V-fugą. To idealne połączenie nowoczesnej funkcjonalności z tradycyjnym wyglądem.

Regulamin korzystania z serwisu