Podłogi przemysłowe w sklepach i punktach gastronomicznych – czym powinny się charakteryzować?    

Podłogi w sklepach spożywczych muszą być przede wszystkim antypoślizgowe i łatwe w czyszczeniu. Duże natężenie ruchu nie powinno powodować niebezpiecznych wypadków. Z kolei podłogi w punktach gastronomicznych powinny być bezpieczne, a przy tym estetyczne. Może to mieć duży wpływ na opinię gości, którzy będą odwiedzali wybrany lokal.

Uniwersalne podłogi do wnętrz sklepowych

Podczas wyposażania wnętrz sklepowych nie można zapomnieć o właściwej podłodze. Złe podłoże może powodować wypadki, które grożą dużymi konsekwencjami dla właściciela sklepu. Dobór podłogi do punktu gastronomicznego powinien uwzględniać kilka cech. W tym przypadku najważniejsza jest higiena. Podłoga przemysłowa musi być łatwa w czyszczeniu, by rozlane napoje i szczątki produktów spożywczych nie zalegały w niedostępnych miejscach i nie rozkładały się, co niosłoby za sobą nieprzyjemny zapach. Musi ona być odporna na plamy i przy tym antypoślizgowa, by nie stwarzała niebezpieczeństwa upadku. Podłoga przemysłowa nie może niszczyć się pod ciężarem półek pełnych produktów. W sklepach spożywczych, w porównaniu do punktów odzieżowych, nie można stosować wykładziny dywanowej.

Podłogi dostosowane do lokali gastronomicznych

W przypadku podłóg w punktach gastronomicznych jak np. restauracje, nie ma takiego natężenia ruchu czy ryzyka wypadku co w sklepach spożywczych. Mimo to podłoga musi spełniać określone wymogi prawne. Posadzka musi być wykonana z trwałych, gładkich, zmywalnych, nienasiąkliwych, nieśliskich, odpornych na ścieranie i uderzenia materiałów, które nie zniszczą się podczas użytkowania. Najlepiej sprawdzają się gres, terakota i wybrane panele podłogowe. W przypadku lokali gastronomicznych dużą rolę odgrywa estetyka podłogi. Nie może być tak obojętna jak w sklepach spożywczych, bowiem może to odstraszać potencjalnych gości.

Podłogi projektowane na zamówienie

Przy wystroju wnętrza sklepowego, doboru odpowiednich regałów i sprzętów gastronomicznych można poradzić się specjalistów. To samo dotyczy wyboru właściwej podłogi, która będzie spełniała swoje funkcje i przy tym dobrze się prezentowała. Specjalista z firmy Iglootechnika w Warszawie mówi:

Współpracujemy z firmą POLFLOR, która zajmuje się wyposażeniem obiektów przemysłowych w podłogi najwyższej jakości. Z ich pomocą przygotowujemy projekty w atrakcyjnych cenach dostosowane do potrzeb klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu