Schody spiralne w aranżacjach wnętrz

W każdym domu piętrowym czy dwupoziomowym mieszkaniu niezbędne są schody. Możliwości usytuowania tego elementu architektonicznego jest co najmniej kilka. Najbardziej tradycyjne rozwiązanie uwzględnia wydzielenie osobnej klatki schodowej i budowę masywnych stopni betonowych. W takim przypadku musimy jednak liczyć się ze sporą stratą przestrzeni i wysokimi kosztami. Znacznie bardziej funkcjonalną propozycją okazują się wolnostojące schody wewnętrzne.

Schody wchodzą na salony

Cechą charakterystyczną współczesnych aranżacji wnętrz jest dążenie do optymalnego połączenia funkcjonalności z wysoką estetyką. W nowoczesnym mieszkaniu nie ma miejsca na żadne przypadkowe czy zbędne elementy, a całość wyposażenia tworzy spójną wizualnie i praktyczną przestrzeń.

Schody modułowe doskonale spełniają wszystkie wymogi, stawiane takim konstrukcjom przez dzisiejszych użytkowników. Nie tylko solidne, ale też lekkie i po prostu ładne, coraz częściej pełnią w domostwach rolę istotnej ozdoby. Obecnie, zamiast chować ciężkie betonowe stopnie w ciemnych klatkach schodowych, eksponujemy schody w centralnych częściach mieszkania, przede wszystkim w reprezentacyjnych salonach – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Melagu.

Schody spiralne jako element aranżacyjny

Okrągłe schody są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz, choć oczywiście sprawdzą się również na dużych powierzchniach. Nie ulega jednak wątpliwości, że możliwość wzniesienia lekkiej, ażurowej konstrukcji jest najlepszą propozycją tam, gdzie przyda się każdy wolny centymetr wolej przestrzeni.

Co ciekawe, kręte schody możesz wkomponować w wystrój o dowolnej stylistyce. Przykładowo, urządzając mieszkanie w stylu loftowym lub industrialnym, możesz wybrać schody stalowe. Do stylu skandynawskiego i minimalistycznego warto poszukać schodów drewnianych lub łączących w sobie dwa materiały: drewno, z którego wykonane są stopnie i stal, będącą nośnikiem całej konstrukcji.

Decydując się na ustawienie schodów z daleka od przegród architektonicznych, weź pod uwagę schody spiralne na planie koła. Taka wersja będzie prezentować się tu najlepiej. Z kolei przy samej ścianie wygodniejsze mogą okazać się schody spiralne na planie kwadratu.

Mówiąc o uniwersalności wspomnianych rozwiązań mamy oczywiście na myśli schody modułowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych, które wymagają skomplikowanych i czasochłonnych prac budowlanych, schody modułowe można wznieść szybko i bez trudu, a co najważniejsze – we własnym zakresie, bez pomocy fachowców.

Regulamin korzystania z serwisu