Kamienne schody do domu

Schody wejściowe z kamienia jako wizytówka domu

Schody zewnętrzne niewątpliwie są wizytówką domu i często stanowią o tym, jak wizualnie odbiera się aranżację terenu posesji. Są też bezpiecznym elementem pozwalającym na przejście między poziomami gruntu i mieszkania. Z tego powodu muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Tylko wtedy staną się funkcjonalne, a użytkowanie będzie komfortowe bez stresów spowodowanych częstymi remontami.

Jaki rodzaj kamienia nadaje się na schody?

Niewątpliwie najlepszym materiałem na schody wejściowe jest kamień. To bardzo trwały, naturalny produkt, który w budownictwie stosowany jest od wieków. Znana jest jego odporność na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednocześnie kamień jest bardzo stylowy, a nowoczesna obróbka nadaje mu najróżniejsze formy. Dzięki temu może pasować do wielu stylizacji. Równie dobrze wygląda przy wystroju w starym stylu, jak też przy nowoczesnych wnętrzach i bryłach budynków.

Najczęściej wybieranym kamieniem na schody jest granit. Takie schody są wyjątkowo trwałe i odporne na ścieranie. Konstrukcje z tego materiału przez wiele lat nie zmieniają swojej postaci – zawsze wyglądają świeżo i elegancko. Do tego trzeba dodać, że granit występuje w kilku ciekawych odcieniach, co pozwala na odpowiednie dobranie go do koloru elewacji czy też akcentów na niej się znajdujących.

Innym, równie chętnie wybieranym kamieniem na schody jest marmur. Posiada on jeszcze więcej wersji kolorystycznych, jednak do jego pielęgnacji potrzeba już specjalistycznych środków. Tylko wtedy może służyć w dobrym stanie wiele lat. Świetnie nadaje się tam, gdzie istotna jest estetyka zarówno wnętrza, jak i terenu wokół posesji.

Innym materiałem na schody, także dostępnym w takich firmach, jak Kamieniarstwo Cebula, jest piaskowiec. To tańsza, ale równie atrakcyjna alternatywa, jeśli chodzi o budowę stylowych i trwałych schodów. Kamień ten ma szczególną cechę, która sprawia, że na schodach z niego zbudowanych trudno się pośliznąć. Inną propozycją jest bazalt.

Jakie są zalety kamiennych schodów?

Wejściowe schody z kamienia mają wiele zalet. Oprócz trwałości oraz doskonałej prezencji są szczególnie łatwe w utrzymaniu w czystości. Brud i wszelkie zanieczyszczenia nie wsiąkają w nie tak, jak na przykład w drewno. Kamienne schody są również bezpieczne. O wiele trudniej się na nich pośliznąć, nawet gdy są mokre.

Inną zaletą jest spora gama kolorów i gramatur. Stwarza to szerokie możliwości aranżacyjne w przypadku potrzeby stylowego urządzenia posesji.

Regulamin korzystania z serwisu