kategoria: Remont

Na ABC Budowy znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia remontu. Sprawdź, jak należy przygotować się do remontu oraz jak go sprawnie przeprowadzić. W zakładce Remonty informujemy o potrzebnych narzędziach i inspirujemy do działania.

Z czego produkuje się uszczelnienia techniczne?

Uszczelnienia techniczne to jedne z podstawowych elementów maszyn. Występują na styku dwóch części maszyn lub urządzeń, mając za zadanie zapobiegać powstawaniu nieszczelności i wycieku z przestrzeni roboczej urządzeń. Zabezpieczają również urządzenia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. woda czy piasek. Uszczelnienia techniczne wykonane są najczęściej z mieszanek gumowych.

A może kuchnia na poddaszu?

Kuchnia na poddaszu to wyjątkowo rzadko spotykane rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim ze skomplikowanej architektury tego pomieszczenia, co z reguły utrudnia funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza i skłania nas zwykle do przeznaczenia poddasza np. na sypialnię. Jednak aranżacja kuchni na poddaszu może okazać się wyjątkowo piękna i oryginalna, a przy dobrym rozplanowaniu przestrzeni, również wygodna.

Jaki tynk wewnętrzny wybrać?

Aby zabezpieczyć ściany przed niekorzystnym działaniem m.in. pary wodnej, należy położyć na nich tynk wewnętrzny. Proces ten, jako kolejny etap realizacji budowy domu, wykonywany jest, gdy rozprowadzone są już wszystkie instalacje. Istotną kwestią pozostaje jeszcze odpowiedni wybór tynku. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac.

Warunki prawidłowej zabudowy poddasza

Myśląc o wykorzystaniu przestrzeni poddasza do celów mieszkalnych, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów.