kategoria: Remont

Na ABC Budowy znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia remontu. Sprawdź, jak należy przygotować się do remontu oraz jak go sprawnie przeprowadzić. W zakładce Remonty informujemy o potrzebnych narzędziach i inspirujemy do działania.

taśma dwustronna

W jaki sposób dobrać taśmę dwustronnie klejącą?

Podstawą funkcjonowania każdego biura jest właściwy asortyment. Składając zamówienie na papier czy podkreślacze, nie zapomnijmy o tak zwanym lepcu. Jak dobrać taśmę dwustronnie klejącą, aby służyła nam jak najlepiej i spełniała swoją funkcję? Czym różni się od standardowej taśmy? Czy sprawdzi się w każdej sytuacji? Okazuje się, że tak i to doskonale!

chemia-budowlana

Chemia budowlana – niezbędnik przy każdym remoncie

Każdy, kto choć raz podejmował się wykonania remontu w domu lub mieszkaniu, doskonale wie jak trudne jest to zadanie. Już na samym wstępie możemy spotkać na trudności pod postacią zakupu niezbędnych materiałów. Oferta producentów chemii budowlanej jest niezwykle obszerna, dlatego warto wiedzieć, które z nich będą nam potrzebne. Oto niektóre z najważniejszych.

zaprawa-murarska

Chemia budowlana – niezbędna przy każdym remoncie

Co przysparza najwięcej trudności w czasie remontów? Każdy, kto choć raz podejmował się odnowienia swego domu czy mieszkania z pewnością wie, jak problematyczne jest skompletowanie wszystkich niezbędnych materiałów – nierzadko na wybierania chemii budowlanej spędzimy długie godziny. Dlatego warto zawczasu dobrze się przygotować, żeby wiedzieć, jakie produkty będą nam potrzebne. Oto niektóre z nich.

Jaki gres wybrać do łazienki?

Posadzka w łazience powinna być nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Łazienka to bowiem pomieszczenie, w którym panuje wysoka wilgotność, podłoga powinna być więc wykonana z materiału, który będzie antypoślizgowy oraz będzie szybko wysychał. Bardzo dobrym wyborem do każdej łazienki będą płytki gresowe. Które z nich warto wybrać do swojej łazienki?

Kiedy warto zdecydować się na renowację komina?

Plamy, pęknięcia i ulatniający się nieprzyjemny zapach – wszystko to może świadczyć o awarii przewodu kominowego. W takiej sytuacji niezbędna jest renowacja komina. Dotyczy to w szczególności kominów starszego typu, które po latach pracy ulegają rozszczelnieniu lub zatkaniu czy też wymagają przebudowy w związku z instalacją nowego urządzenia grzewczego. Kiedy przeprowadzić renowację komina?

Z czego produkuje się uszczelnienia techniczne?

Uszczelnienia techniczne to jedne z podstawowych elementów maszyn. Występują na styku dwóch części maszyn lub urządzeń, mając za zadanie zapobiegać powstawaniu nieszczelności i wycieku z przestrzeni roboczej urządzeń. Zabezpieczają również urządzenia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. woda czy piasek. Uszczelnienia techniczne wykonane są najczęściej z mieszanek gumowych.

A może kuchnia na poddaszu?

Kuchnia na poddaszu to wyjątkowo rzadko spotykane rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim ze skomplikowanej architektury tego pomieszczenia, co z reguły utrudnia funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza i skłania nas zwykle do przeznaczenia poddasza np. na sypialnię. Jednak aranżacja kuchni na poddaszu może okazać się wyjątkowo piękna i oryginalna, a przy dobrym rozplanowaniu przestrzeni, również wygodna.

Jaki tynk wewnętrzny wybrać?

Aby zabezpieczyć ściany przed niekorzystnym działaniem m.in. pary wodnej, należy położyć na nich tynk wewnętrzny. Proces ten, jako kolejny etap realizacji budowy domu, wykonywany jest, gdy rozprowadzone są już wszystkie instalacje. Istotną kwestią pozostaje jeszcze odpowiedni wybór tynku. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac.

Warunki prawidłowej zabudowy poddasza

Myśląc o wykorzystaniu przestrzeni poddasza do celów mieszkalnych, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów.

Regulamin korzystania z serwisu