chemia-budowlana

Chemia budowlana – niezbędnik przy każdym remoncie

Każdy, kto choć raz podejmował się wykonania remontu w domu lub mieszkaniu, doskonale wie jak trudne jest to zadanie. Już na samym wstępie możemy spotkać na trudności pod postacią zakupu niezbędnych materiałów. Oferta producentów chemii budowlanej jest niezwykle obszerna, dlatego warto wiedzieć, które z nich będą nam potrzebne. Oto niektóre z najważniejszych.

Kupujemy chemię budowlaną

Szeroki wybór chemii budowlanej dostępnej na rynku sprawia, że dokonanie zakupu przed remontem nie jest proste. Możemy sobie ułatwić zadanie, zlecając kupno ekipie budowlanej, które będzie dla nas wykonywać prace – profesjonaliści nie powinni mieć problemu z wybranie wysokiej jakości produktów. Jeśli kupujemy chemię sami, pamiętajmy o dokładnym zapoznaniu się ze specyfikacją każdego produktu przed kupnem – między innymi jego zastosowaniem oraz właściwościami.  Wybierajmy również sprawdzonych dostawców – jednym z nich jest sklep internetowy Mersi.pl posiadający w swojej ofercie produkty takich marek jak BASF, Ceresit, Kerakoll oraz Mapei.

Zaprawa

Jeśli nasz plan na remont przewiduje wprowadzanie zmian w układzie ścian, niezbędna będzie nam odpowiednia zaprawa. Dostępne na rynku produkty z tej kategorii dzielimy na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich jest zaprawa murarska, która po odpowiednim przygotowaniu wykorzystywana jest jako materiał wiążący do cegieł lub pustaków. Druga, czyli zaprawa tynkarska, używana jest do pokrycia powierzchni już postawionej ściany warstwą tynku, którą w dalszej kolejności można – po odpowiednim zabezpieczeniu – pokryć farbą lub tapetą.

Kleje montażowe

Będą nam potrzebne jeśli nasz remont obejmuje montaż takich elementów jak płytki lub klepki podłogowe. Oczywiście, kleje powinny być stosowane zgodnie ze swym przeznaczeniem – te do drewna nie będą nadawać się do przyklejenie płytek ceramicznych. Zanim zabierzemy się do klejenia pamiętajmy również o oczyszczeniu powierzchni podłogi i ścian z pyłu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń – na brudnym podkładzie klej nie będzie się trzymał dobrze, co w późniejszym czasie spowoduje, że przyklejone płytki zaczną odpadać.

Fugi

Skoro mamy już przyklejone płytki, należy pomyśleć o wypełnieniu przestrzeni między nimi fugą. Jest to istotne z dwóch powodów. Dzięki fudze podłoga czy ściana z płytek wygląda estetyczniej, ponieważ zyskuje gładką powierzchnię, betonowa nawierzchnia pod spodem nie prześwituje między płytkami. Po drugie fuga uszczelnia podłogę i zapobiega przedostawaniu się wilgoci i zanieczyszczeń pod płytki. Na rynku znajdziemy fugę do uzupełniania powierzchni wykonanej zarówno z płytek ceramicznych, jak i drewnianych oraz szklanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu