plytki-marmur

Dlaczego warto zdecydować się płytki marmurowe do łazienki?

Spośród wszystkich gatunków kamienia naturalnego, jakie wykorzystywane są w budownictwie, najpiękniejszym i najbardziej pożądanym jest niewątpliwie marmur. Włoskie i chorwackie marmury były cenione już w starożytności przez architektów, ale także rzeźbiarzy. Bogata kolorystyka, różnorodna faktura i łatwość pielęgnacji płytek marmurowych sprawiają, że materiał ten doskonale sprawdza się w aranżacji łazienek.

Kamień naturalny wyróżnia się na tle innych materiałów wykończeniowych niebywałą urodą i trwałością. Marmur bez wahania możemy nazwać materiałem szlachetnym, który do wnętrz mieszkalnych wprowadzi posmak luksusu. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po płytki marmurowe do wykończenia łazienki?

Uniwersalne piękno marmuru

Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na płytki marmurowe do łazienki, jest niewątpliwie ich uroda. Choć większość z nas marmur kojarzy się z kamieniem jasnym, a nawet białym, jego rozmaite odmiany przybierają wiele barwnych odcieni. Dlatego marmurowe płytki można z powodzeniem wkomponować praktycznie w każde wnętrze, bez względu na to, jaki charakter ma ono przybrać ostatecznie.

We wnętrzach jasnych, nowoczesnych i minimalistycznych, najlepiej sprawdzą się płytki z marmurów w odcieniach bieli, takie jak Mambian White lub Honey. Jeśli jednak szukasz urozmaicenia dla jasnych ścian czy posadzek, możesz sięgnąć po odmiany o ciekawszym układzie żył, takie jak Arabescato Corchia, Colorado Vein Gold czy Monaco Brown.

Jeżeli nie boisz się odważnych rozwiązań i bierzesz pod uwagę nieco ciemniejszą aranżację łazienki, możesz sięgnąć po marmury w najróżniejszych odcieniach zieleni, brązu, szarości czy antracytu. W klasycznych i stylizowanych wnętrzach niezwykle pięknie prezentują się posadzki oraz ściany wykonane z płytek Aurora Fantasy, Rain Forest Brown, Emperador Dark czy Port Laurent z charakterystycznymi złotymi żyłami.

Piękna łazienka na lata

Niezwykle istotną cechą płyt marmurowych z oferty HB-Polska jest trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W praktyce oznacza to, że wykonane z nich posadzki i okleiny ścienne będą zdobiły wnętrze twojej łazienki przez długie lata. Należy przy tym pamiętać, że ten kamień naturalny źle znosi oddziaływanie kwasów, dlatego podczas jego pielęgnacji powinno się używać delikatnych detergentów.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie z marmuru blatów łazienkowych, a jeżeli w pomieszczeniu jest okno – również parapetów. Zarówno światło dzienne, jak i sztuczne oświetlenie łazienki sprawiają, że elementy marmurowe ożywają, nadając wnętrzu dodatkowego blasku.

Regulamin korzystania z serwisu