folia budowlana

Jakie folie stosuje się w budownictwie?

Folie wykorzystywane w budownictwie są jednym z najpopularniejszych materiałów. Spełniają różne zadania i mogą być stosowane na różnych etapach prac budowlanych lub remontowych. Najczęściej mają służyć jako zabezpieczenie, izolacja, pokrycie oraz ochrona przed wodą. Nie wszystkie folie mają jednak taką samą strukturę i zastosowanie. Wśród popularnych folii budowlanych wyróżnia się m.in. czarną folię, folię typu stretch, folię malarską oraz bąbelkową. Jakie są rodzaje folii budowlanych?

Rodzaje folii budowlanych

Folia budowlana najczęściej służy do zabezpieczenia powierzchni i przedmiotów przed zniszczeniem podczas wykonywania prac remontowych. Może być transparentna, ale często wykonywana jest w czarnym, nieprzepuszczającym światła kolorze. Materiał, z którego wyprodukowane są folie to zwykle polietylen, czyli specjalne sztuczne tworzywo. Folie znajdują także szerokie zastosowanie przy wykonywaniu izolacji budynku. Zwykle wykorzystuje się czarną folię budowlaną, która bardzo często jest warstwą przeciwwilgociową pod podłogi, posadzki i wylewki. Jest bardzo przydatna także do osłaniania konstrukcji, rusztowań i elementów narażonych na uszkodzenia podczas budowy. Doskonale sprawdzi się także do wykonywania przegród paroizolacyjnych podczas prac malarskich i tynkarskich oraz jako ochrona izolacji termicznej i akustycznej elementów z gazobetonu.

Folia budowlana wyróżnia się grubością 25 my. Dzięki temu jest bardzo mocna i łatwo się rozkłada. Wykorzystywana jest do zabezpieczenia przed farbą, pyłem, zanieczyszczeniami i wilgocią. Tego rodzaju folia wykonana jest z wysokiej jakości regranulatu i doskonale sprawdzi się w roli zabezpieczenia okien. Może być wykorzystywana także podczas większych remontów do zabezpieczenia wnętrza przed kurzem, poplamieniem oraz większymi odłamkami skuwanych ścian czy kafelków. Równie często stosuje się folię typu stretch. Zwykle sprzedawana jest w rolce i może być użyta m.in. do zabezpieczenia przedmiotów wynoszonych z pomieszczenia na czas remontu. Wyróżnia się przezroczystością, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, jakie materiały znajdują się na danej palecie.

Dlaczego folie budowlane to dobry wybór?

Folia budowlana to bardzo istotny element prac budowlanych i remontowych. Spełnia funkcje ochronne i zabezpieczające. Folia budowlana analogicznie do folii spożywczej, odseparuje wybrane elementy czy przestrzenie od niepożądanych substancji oraz materiałów. Bez tego materiału wykonywanie prac remontowych i budowlanych byłoby znacznie utrudnione.

Jak mówi ekspert z firmy Pakart, która oferuje produkcję i sprzedaż folii budowlanych: Niektóre rodzaje folii budowlanych takie, jak m.in. folie pęcherzykowe mają podwójną rolę. Wykorzystywane są równocześnie do ochrony wybranych elementów oraz do ich osłonięcia. Często są także używane do pakowania i przewożenia towarów. Można więc spotkać je nie tylko na budowie, ale także w życiu codziennym.

Folie budowlane mają różne konstrukcje i zastosowanie. Wybierając odpowiedni rodzaj, warto zadbać o to, aby użyta folia cechowała się wysoką jakością i niezawodnością. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór firmy, która dysponuje wyspecjalizowanym parkiem maszynowym i może realizować indywidualne projekty.

Regulamin korzystania z serwisu