sodowanie antykorozyjne

Na czym polega sodowanie antykorozyjne?

Sodowanie jest procesem, który pozwala na całkowite oczyszczenie materiału bez uszkadzania jego struktury. Pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, farb, lakierów czy impregnatów z czyszczonej powierzchni. Można stosować je na wiele materiałów, np. drewno lub metal. Sodowanie antykorozyjne jest bardziej zaawansowaną techniką, która polega na dogłębnym usunięciu z rdzy z danego elementu.


Sodowanie jest często stosowaną metoda oczyszczania, ponieważ pozwala na usunięcie niepożądanych warstw bez uszkadzania czyszczonej powierzchni. Jest całkowicie obojętne dla struktury materiału, dlatego można je stosować do drewna, metalu i innych tworzyw.

Gdzie stosuje się sodowanie?

Ten proces znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i remontach, ponieważ pozwala na dokładne oczyszczanie ścian przed dalszą obróbką. Sprawdza się w zakładach blacharsko-lakierniczych, ponieważ pozwala pozbyć się warstw lakierów i rdzy nawet z delikatnych powierzchni bez jej uszkadzania. Ten typ oczyszczania można również stosować do czyszczenia maszyn przemysłowych, nawet używanych w branży spożywczej, ponieważ preparat czyszczący jest całkowicie obojętny dla czyszczonej powierzchni i nie pozostaje na niej.

Jest to również popularny sposób oczyszczania karoserii samochodowych przed ponownym malowaniem. Sodowanie może być stosowane nawet do delikatnych materiałów, ponieważ jest całkowicie nieinwazyjne. Oprócz zastosowania do usuwania zbędnych warstw farby czy zanieczyszczeń, występuje także rodzaj sodowania do usuwania rdzy. Jest on nazywany sodowaniem antykorozyjnym.

Co to jest sodowanie antykorozyjne?

Rdza jest bardzo ciężka do usunięcia bez uszkadzania czyszczonej powierzchni. Zapytaliśmy pracownika firmy Grupa MDK z Osieku na czym polega sodowanie antykorozyjne i jakie są jego zalety. Ten proces polega na poddaniu czyszczonego materiału działaniu preparatu sodowego. Dzięki niemu jest możliwe powierzchowne lub wgłębne usunięcie korozji. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Są to między innymi:

  • brak szkodliwości dla środowiska
  • bezpieczeństwo dla operatora
  • nieniszczenie czyszczonej powierzchni
  • szerokie spektrum zastosowania.

Powyższe korzyści sprawiają, ze sodowanie antykorozyjne stosuje się często, szczególnie w przypadku materiałów delikatnych, które mogłyby zostać uszkodzone podczas innego rodzaju czyszczenia. Produkty do sodowania można kupić w hurtowaniach przemysłowych, takich jak np. Grupa MDK z Osieku. Nie musisz wykonywać czyszczenia samodzielnie, ponieważ można zamówić usługę sodowania antykorozyjnego wykonywaną przez fachowców.

Regulamin korzystania z serwisu