taśma dwustronna

W jaki sposób dobrać taśmę dwustronnie klejącą?

Podstawą funkcjonowania każdego biura jest właściwy asortyment. Składając zamówienie na papier czy podkreślacze, nie zapomnijmy o tak zwanym lepcu. Jak dobrać taśmę dwustronnie klejącą, aby służyła nam jak najlepiej i spełniała swoją funkcję? Czym różni się od standardowej taśmy? Czy sprawdzi się w każdej sytuacji? Okazuje się, że tak i to doskonale!

Tym, co różni taśmę dwustronnie klejącą od jednostronnej jest fakt, iż pozwala ona trwale lub tymczasowo połączyć powierzchnie wykonane z dwóch, często całkiem innych materiałów. Dlatego też jej zastosowanie jest dużo szersze aniżeli standardowej taśmy. Jest ona bowiem używana w biurach oraz domach, lecz równie często wykorzystywana w przemyśle budowlanym oraz poligraficznym. Nie zdziwcie się, jeśli okaże się, że taka taśma została zastosowana również w… waszym samochodzie.

W czym tkwi sekret?

Taśmy dwustronnie klejące produkowane są na bazie polietylenu, a następnie pokrywa się je przezroczystą emulsją akrylową.

Właśnie temu zawdzięczają swoją niezwykłą przyczepność – zdradza nam konsultant z firmy Total Market, wiodącego producenta taśm do pakowania, folii strech oraz podobnych akcesoriów. – Ponadto są odporne na chemikalia, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w przemyśle.

Wytrzymałość na wilgoć oraz promienie UV to kolejne zalety tego typu taśm.

Jak dobrać taśmę?

Wybór taśmy dwustronnie klejącej uzależniony jest przede wszystkim od tego, jakie materiały chcielibyśmy ze sobą połączyć. Zadajmy sobie podstawowe pytanie: czy będą to materiały o nierównej powierzchni, takie jak plastik i metal? A może potrzebujemy połączyć szkło ze skórą? Jesteśmy w trakcie remontu mieszkania i borykamy się z założeniem wykładziny podłogowej? W każdym z tych przypadków wspaniale sprawdzi się taśma dwustronnie klejąca. Dzięki dużej zdolności przystosowania się do powierzchni oraz wysokiej przyczepności i kleistości, będzie ona doskonałym umocowaniem wykładzin dywanowych oraz innych giętkich wykładzin podłogowych. Można jej również użyć w celu tłumienia hałasów czy drgań.

Jeśli z kolei potrzebujemy taśmy do sklejenia konkretnych elementów na szkle, metalu, a nawet krysztale, wówczas powinniśmy wybrać taśmę dwustronną piankową, która swoją trwałość zawdzięcza nie tylko akrylowej emulsji, lecz również podwójnie silikonowanej, białej okleinie papierowej. To ona sprawia, że taśma nadaje się również do klejenia płytek lub paneli, a nawet, dzięki odporności na czynniki atmosferyczne, do stosowania na zewnątrz.

Taśmy dwustronnie klejące mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich dobór uzależniony jest od tego, do czego chcemy jej użyć. Dzięki niej będziemy mogli np. przykleić w naszych rodzinnych albumach zdjęcia oraz pocztówki w dyskretny, niewidoczny sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu