kategoria: Sprzęty budowlane

Zakończona sukcesem budowa jest możliwa dzięki specjalistycznym sprzętom budowlanym. W zakładce Sprzęty budowlane na portalu ABC Budowy poznasz nie tylko niezbędny sprzęt, który musi znaleźć się na każdym placu budowy, lecz także nowoczesne urządzenia i narzędzia budowlane, które usprawnią prace budowlane.

Zalety blachy trudnościeralnej

Blacha to materiał szeroko stosowany szczególnie w budownictwie i produkcji maszyn. Inżynierowie wciąż pracują nad tym, aby nadawać blasze nowe właściwości, czyniąc ją jeszcze bardziej odporną i stale podnosząc jej jakość. Jednym z rodzajów blachy do zadań specjalnych jest blacha trudnościeralna. Jakie są jej zalety, właściwości i zastosowania? Dowiedz się więcej o blasze trudnościeralnej.

Charakterystyka polerek do drewna

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, który stosunkowo łatwo poddaje się wielu różnym formom obróbki. Rozmaite są też sposoby jego wykończenia. Wiele drewnianych powierzchni i elementów najlepiej prezentuje się dzięki efektownemu połyskowi. Uzyskać go można dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, z których najbardziej zaawansowane są specjalistyczne polerki.

Specyfika agregatów chłodniczych

Rodzajów agregatów chłodniczych jest bardzo wiele, różnią się zarówno podstawowymi parametrami, jak i jakością oraz żywotnością. Urządzenia tego rodzaju są stosowane przede wszystkim w przemyśle, ale znajdują swoje zastosowanie również w wielu gospodarstwach domowych.

wynajem koparek

Wynajem koparki – kiedy to się opłaca?

Niemożliwe są realizacje jakichkolwiek większych, a nawet mniejszych inwestycji budowlanych bez zaangażowania ciężkiego sprzętu zmechanizowanego. Dawno minęły już czasy, kiedy to wykopy pod fundamenty lub rowy instalacyjne wykonywało się ręcznie przy użyciu szpadli, łopat, taczek i siły mięśni ludzkich. Dzisiaj inwestorzy oczekują, aby pieniądze, które angażują w budowę, zaczęły się jak najszybciej im zwracać. Tylko maszyny umożliwiają szybkie i sprawne budowanie.

Charakterystyka wiertnic rdzeniowych do przewiertów w betonie

Charakterystyka wiertnic rdzeniowych do przewiertów w betonie

Beton to powszechnie stosowany materiał wykorzystywany zarówno podczas prac budowlanych, jak i wykończeniowych. Prowadzenie instalacji lub montaż innych elementów wymagają wiercenia otworów w twardym i opornym na takie zabiegi betonie. Do takich prac przydatne okazują się wiertnice rdzeniowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pręty nierdzewne. Co warto wiedzieć?

Pręty nierdzewne. Co warto wiedzieć?

Stal nierdzewna to wspólna nazwa dużej grupy gatunków stali jakościowych. Łączy je minimum 11% zawartości chromu, który sprawia, że stale te są odporne na niszczenie pod wpływem reakcji z otaczającym je środowiskiem. Chrom zawarty w stali wchodzi w reakcję z tlenem, przez co na jej powierzchni tworzy się warstwa tlenku chromowego, niewidoczna dla oka, która zabezpiecza stal przed czynnikami, które wywołują korozję. Ze stali nierdzewnej produkuje się między innymi pręty, które mogą zostać wykorzystane jako zbrojenie do niektórych konstrukcji żelbetowych, ale nie tylko.

oświetlenie

Maszty oświetleniowe

Maszty oświetleniowe pełnią wielorakie funkcje; służą one do oświetlania nie tylko placów budów, lecz także różnego rodzaju ewentów i koncertów. W wymienionych przypadkach będziemy mieli do czynienia z masztami przenośnymi, montowanymi na czas budowy lub wydarzenia. Nie zapominajmy jednak, że istnieją także, a może przede wszystkim, liczne stacjonarne maszty oświetleniowe. Można przecież do nich zaliczyć wszystkie lampy uliczne, czy oświetleniowe konstrukcje obecne na stadionach i innych obiektach sportowych. Można powiedzieć, że właściwie maszty oświetleniowe są wszechobecne, co oczywiście jest pochodną powszechnej industrializacji naszych społeczeństw oraz urbanizacji naszego otoczenia. Jeśli jednak stacjonarne maszty oświetleniowe charakteryzują się pewną namacalną stałością i trwałością swych konstrukcji, to trochę inaczej ma się sprawa z masztami przenośnymi.

Jaki osprzęt warto dobrać do wózków widłowych?

Wózki widłowe to podstawowe wyposażenie magazynów, warsztatów i zakładów produkcyjnych. Dzięki bogatemu osprzętowi, mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być wykorzystywane nie tylko do przenoszenia palet i towaru, ale także do wielu innych prac. W artykule przedstawiamy podstawowe rodzaje osprzętu do wózków widłowych.

Wiercenie studni głębinowych – technologia i zastosowanie

Studnia głębinowa służy do wydobywania wody z pokładów skalnych, które znajdują się na głębokości poniżej 15 metrów. Pionowa, podziemna budowla składa się z głębokiego wyrobiska górniczego o małej średnicy, które zostało utworzone metodą wiertniczą. W tym artykule przedstawimy dwie metody wykonywania studni głębinowych oraz wyjaśnimy, w jakim celu się je wykonuje.

Do czego wykorzystuje się pręty okrągłe?

Nie ma budowy bez prętów. Są to metalowe elementy odpowiadające m.in. za stabilność i trwałość wielu konstrukcji, z których codziennie korzystamy. Te z pozoru proste przedmioty są produkowane w licznych odmianach. Jedną z najpopularniejszych są pręty okrągłe. Czym się charakteryzują i do czego są wykorzystywane? Oto wszystko, co warto wiedzieć o prętach okrągłych i ich zastosowaniu w budownictwie.