kategoria: Sprzęty budowlane

Zakończona sukcesem budowa jest możliwa dzięki specjalistycznym sprzętom budowlanym. W zakładce Sprzęty budowlane na portalu ABC Budowy poznasz nie tylko niezbędny sprzęt, który musi znaleźć się na każdym placu budowy, lecz także nowoczesne urządzenia i narzędzia budowlane, które usprawnią prace budowlane.

budowa

Dlaczego warto kupować używane maszyny budowlane?

Wykonanie robót budowlanych nie byłoby możliwe bez profesjonalnych maszyn i sprzętów. Niezawodne koparki, koparko-ładowarki i inne pojazdy wykorzystywane na placach budów pozwalają na realizację skomplikowanych inwestycji w optymalnym czasie, przy minimum wysiłku i nakładów finansowych. A skoro już o finansach mowa – co robić, gdy budżet naszej firmy jest ograniczony, a braki w parku maszynowym uniemożliwiają prowadzenie prac na szeroką skalę? Wówczas powinniśmy zapoznać się z dostępnymi opcjami zakupowymi. Co ważne, inwestycjując w maszyny budowlane, nie musimy wybierać między jakością a ceną. Dobrym przykładem służą maszyny używane, dostępne do nabycia niskim kosztem, przy wcale nie gorszych właściwościach użytkowych.

śrubki

Rodzaje artykułów złącznych

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych elementów złącznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Kojarzymy z nich przede wszystkim wszechobecne śruby i nakrętki, wkręty i nity. Większość artykułów złącznych produkowana jest z metalu, który musi być odporny na korozję. Artykuły złączne stosowane są w przemyśle, budownictwie, czy różnych gałęziach motoryzacji. Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach najpopularniejszych elementów?

szlifierka

Jak wybrać dobrą szlifierkę?

Szlifierka to narzędzie niezwykle przydatne w warsztacie. W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli, różniących się między sobą pod licznymi względami. Co należy brać przy wyborze jednego z nich?

Maszyna budowlana

Serwis maszyn budowlanych – co warto wiedzieć?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ta maksyma z powodzeniem odnosi się nie tylko do zdrowia, ale też do maszyn budowlanych. Zaniedbania i niedopatrzenia w tej dziedzinie potrafią doprowadzić do sytuacji, w której naprawa zniszczonego sprzętu będzie bardzo słono kosztować, albo wręcz niemożliwe będzie jej przeprowadzenie. Zakup nowej maszyny zaś to też niemały wydatek. Dlatego właśnie tak ważny jest regularny serwis.

Zalety blachy trudnościeralnej

Blacha to materiał szeroko stosowany szczególnie w budownictwie i produkcji maszyn. Inżynierowie wciąż pracują nad tym, aby nadawać blasze nowe właściwości, czyniąc ją jeszcze bardziej odporną i stale podnosząc jej jakość. Jednym z rodzajów blachy do zadań specjalnych jest blacha trudnościeralna. Jakie są jej zalety, właściwości i zastosowania? Dowiedz się więcej o blasze trudnościeralnej.

Charakterystyka polerek do drewna

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, który stosunkowo łatwo poddaje się wielu różnym formom obróbki. Rozmaite są też sposoby jego wykończenia. Wiele drewnianych powierzchni i elementów najlepiej prezentuje się dzięki efektownemu połyskowi. Uzyskać go można dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, z których najbardziej zaawansowane są specjalistyczne polerki.

Specyfika agregatów chłodniczych

Rodzajów agregatów chłodniczych jest bardzo wiele, różnią się zarówno podstawowymi parametrami, jak i jakością oraz żywotnością. Urządzenia tego rodzaju są stosowane przede wszystkim w przemyśle, ale znajdują swoje zastosowanie również w wielu gospodarstwach domowych.

wynajem koparek

Wynajem koparki – kiedy to się opłaca?

Niemożliwe są realizacje jakichkolwiek większych, a nawet mniejszych inwestycji budowlanych bez zaangażowania ciężkiego sprzętu zmechanizowanego. Dawno minęły już czasy, kiedy to wykopy pod fundamenty lub rowy instalacyjne wykonywało się ręcznie przy użyciu szpadli, łopat, taczek i siły mięśni ludzkich. Dzisiaj inwestorzy oczekują, aby pieniądze, które angażują w budowę, zaczęły się jak najszybciej im zwracać. Tylko maszyny umożliwiają szybkie i sprawne budowanie.

Charakterystyka wiertnic rdzeniowych do przewiertów w betonie

Charakterystyka wiertnic rdzeniowych do przewiertów w betonie

Beton to powszechnie stosowany materiał wykorzystywany zarówno podczas prac budowlanych, jak i wykończeniowych. Prowadzenie instalacji lub montaż innych elementów wymagają wiercenia otworów w twardym i opornym na takie zabiegi betonie. Do takich prac przydatne okazują się wiertnice rdzeniowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pręty nierdzewne. Co warto wiedzieć?

Pręty nierdzewne. Co warto wiedzieć?

Stal nierdzewna to wspólna nazwa dużej grupy gatunków stali jakościowych. Łączy je minimum 11% zawartości chromu, który sprawia, że stale te są odporne na niszczenie pod wpływem reakcji z otaczającym je środowiskiem. Chrom zawarty w stali wchodzi w reakcję z tlenem, przez co na jej powierzchni tworzy się warstwa tlenku chromowego, niewidoczna dla oka, która zabezpiecza stal przed czynnikami, które wywołują korozję. Ze stali nierdzewnej produkuje się między innymi pręty, które mogą zostać wykorzystane jako zbrojenie do niektórych konstrukcji żelbetowych, ale nie tylko.