kategoria: Sprzęty budowlane

Zakończona sukcesem budowa jest możliwa dzięki specjalistycznym sprzętom budowlanym. W zakładce Sprzęty budowlane na portalu ABC Budowy poznasz nie tylko niezbędny sprzęt, który musi znaleźć się na każdym placu budowy, lecz także nowoczesne urządzenia i narzędzia budowlane, które usprawnią prace budowlane.

agregat-pradotworczy

Jak wybrać agregat prądotwórczy do spawarki?

Agregat prądotwórczy to urządzenie przydatne do zasilania spawarki w miejscach, w których nie ma bezpośredniego dostępu do energii elektrycznej, a także w przypadku awarii zasilania sieciowego. Decydując się na zasilanie spawarki agregatem, przed zakupem należy przeanalizować szereg czynników i wybrać urządzenie dostosowane do spawarki. Co należy wziąć pod uwagę w takim przypadku?

maszyny-wyburzeniowe

Rodzaje maszyn wyburzeniowych

Nie od dziś wiadomo, że stare budynki taniej jest zburzyć i wybudować nowe, niż remontować. Teoretycznie rozbiórkę niedużego obiektu można przeprowadzić samodzielnie przy użyciu sprzętu ręcznego. Jest to najtańsze rozwiązanie, ale czasochłonne. Niemożliwe w przypadku rozbiórki większego budynku. Wtedy z pomocą przychodzi profesjonalny sprzęt do wyburzania.

wibroizolator

Zastosowanie wibroizolatorów

Wszelkie otaczające nas maszyny i urządzenia stanowią źródło drgań, które mogą nieść za sobą wiele niekorzystnych skutków – wpływają nie tylko na pracę innym maszyn znajdujących się w pobliżu, ale mogę być także szkodliwe dla zdrowia człowieka. Aby temu zapobiec stosuje się wibroizolatory, czyli elementy minimalizujące negatywne oddziaływanie różnego rodzaju urządzeń.

Na czym polega wulkanizacja opon wielkogabarytowych?

Uszkodzenie opony nie zawsze musi wiązać się z koniecznością zakupu nowej. Często wystarczy pomoc doświadczonego wulkanizatora, który naprawi oponę i zapewni jej naprawdę wiele dodatkowych godzin pracy. Co to dla nas oznacza? – Oczywiście mniejszy wydatek. Na czym właściwie polega wulkanizacja opon, czyli ich naprawa? Opowiemy o tym, omawiając wulkanizację opon wielkogabarytowych, inaczej nazywanych przemysłowymi.

budowa

Dlaczego warto kupować używane maszyny budowlane?

Wykonanie robót budowlanych nie byłoby możliwe bez profesjonalnych maszyn i sprzętów. Niezawodne koparki, koparko-ładowarki i inne pojazdy wykorzystywane na placach budów pozwalają na realizację skomplikowanych inwestycji w optymalnym czasie, przy minimum wysiłku i nakładów finansowych. A skoro już o finansach mowa – co robić, gdy budżet naszej firmy jest ograniczony, a braki w parku maszynowym uniemożliwiają prowadzenie prac na szeroką skalę? Wówczas powinniśmy zapoznać się z dostępnymi opcjami zakupowymi. Co ważne, inwestycjując w maszyny budowlane, nie musimy wybierać między jakością a ceną. Dobrym przykładem służą maszyny używane, dostępne do nabycia niskim kosztem, przy wcale nie gorszych właściwościach użytkowych.

śrubki

Rodzaje artykułów złącznych

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych elementów złącznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Kojarzymy z nich przede wszystkim wszechobecne śruby i nakrętki, wkręty i nity. Większość artykułów złącznych produkowana jest z metalu, który musi być odporny na korozję. Artykuły złączne stosowane są w przemyśle, budownictwie, czy różnych gałęziach motoryzacji. Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach najpopularniejszych elementów?

szlifierka

Jak wybrać dobrą szlifierkę?

Szlifierka to narzędzie niezwykle przydatne w warsztacie. W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli, różniących się między sobą pod licznymi względami. Co należy brać przy wyborze jednego z nich?

Maszyna budowlana

Serwis maszyn budowlanych – co warto wiedzieć?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ta maksyma z powodzeniem odnosi się nie tylko do zdrowia, ale też do maszyn budowlanych. Zaniedbania i niedopatrzenia w tej dziedzinie potrafią doprowadzić do sytuacji, w której naprawa zniszczonego sprzętu będzie bardzo słono kosztować, albo wręcz niemożliwe będzie jej przeprowadzenie. Zakup nowej maszyny zaś to też niemały wydatek. Dlatego właśnie tak ważny jest regularny serwis.

Zalety blachy trudnościeralnej

Blacha to materiał szeroko stosowany szczególnie w budownictwie i produkcji maszyn. Inżynierowie wciąż pracują nad tym, aby nadawać blasze nowe właściwości, czyniąc ją jeszcze bardziej odporną i stale podnosząc jej jakość. Jednym z rodzajów blachy do zadań specjalnych jest blacha trudnościeralna. Jakie są jej zalety, właściwości i zastosowania? Dowiedz się więcej o blasze trudnościeralnej.

Charakterystyka polerek do drewna

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, który stosunkowo łatwo poddaje się wielu różnym formom obróbki. Rozmaite są też sposoby jego wykończenia. Wiele drewnianych powierzchni i elementów najlepiej prezentuje się dzięki efektownemu połyskowi. Uzyskać go można dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, z których najbardziej zaawansowane są specjalistyczne polerki.

Regulamin korzystania z serwisu