kategoria: Sprzęty budowlane

Zakończona sukcesem budowa jest możliwa dzięki specjalistycznym sprzętom budowlanym. W zakładce Sprzęty budowlane na portalu ABC Budowy poznasz nie tylko niezbędny sprzęt, który musi znaleźć się na każdym placu budowy, lecz także nowoczesne urządzenia i narzędzia budowlane, które usprawnią prace budowlane.

Nowe wózki widłowe

Nowe wózki widłowe. Przegląd ofertowy

Wózki widłowe to pojazdy niezbędne w pracach magazynowych oraz transportowych. Wysokiej klasy sztaplarki umożliwiają szybkie przemieszczanie towaru, bez względu na jego masę. Nic dziwnego, że widujemy je na co dzień w magazynach, halach i fabrykach, a także w portach lotniczych czy wodnych. Zwrotne i solidne widłaki można nabyć w bardzo prosty sposób – wystarczy zajrzeć do internetu. Znajdziemy tam ciekawe okazje zakupowe.

Elektronarzędzia

Narzędzia niezbędne w każdym przydomowym warsztacie

Jeśli zajmujesz się majsterkowaniem amatorsko lub prace w warsztacie traktujesz nie tylko jak pasję, ale być może również dodatkowe źródło dochodu, z pewnością nie wystarczy ci jeden młotek i śrubokręt. Jakie narzędzia są najbardziej potrzebne, by samodzielnie zająć się drobnymi i nieco większymi naprawami w domu oraz przy samochodzie? Skompletujmy niezbędnik złotej rączki.

płytki cięcie

Zakup maszynki do cięcia płytek. Na co zwrócić uwagę?

Wykończenie ścian lub podłogi przy pomocy płytek ceramicznych to stosunkowo proste zadanie. Dużo trudniejsze może okazać się samo przygotowanie materiału do układania – nigdy bowiem nie zdarzy się taka sytuacja, żeby płytki można było ułożyć na danej nawierzchni od razu po wyjęciu ich z pudełka. Wcześniej niektóre z nich należy przyciąć do odpowiedniego rozmiaru lub kształtu. A to wymaga użycia przecinarki. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

agregat-pradotworczy

Jak wybrać agregat prądotwórczy do spawarki?

Agregat prądotwórczy to urządzenie przydatne do zasilania spawarki w miejscach, w których nie ma bezpośredniego dostępu do energii elektrycznej, a także w przypadku awarii zasilania sieciowego. Decydując się na zasilanie spawarki agregatem, przed zakupem należy przeanalizować szereg czynników i wybrać urządzenie dostosowane do spawarki. Co należy wziąć pod uwagę w takim przypadku?

maszyny-wyburzeniowe

Rodzaje maszyn wyburzeniowych

Nie od dziś wiadomo, że stare budynki taniej jest zburzyć i wybudować nowe, niż remontować. Teoretycznie rozbiórkę niedużego obiektu można przeprowadzić samodzielnie przy użyciu sprzętu ręcznego. Jest to najtańsze rozwiązanie, ale czasochłonne. Niemożliwe w przypadku rozbiórki większego budynku. Wtedy z pomocą przychodzi profesjonalny sprzęt do wyburzania.

wibroizolator

Zastosowanie wibroizolatorów

Wszelkie otaczające nas maszyny i urządzenia stanowią źródło drgań, które mogą nieść za sobą wiele niekorzystnych skutków – wpływają nie tylko na pracę innym maszyn znajdujących się w pobliżu, ale mogę być także szkodliwe dla zdrowia człowieka. Aby temu zapobiec stosuje się wibroizolatory, czyli elementy minimalizujące negatywne oddziaływanie różnego rodzaju urządzeń.

Na czym polega wulkanizacja opon wielkogabarytowych?

Uszkodzenie opony nie zawsze musi wiązać się z koniecznością zakupu nowej. Często wystarczy pomoc doświadczonego wulkanizatora, który naprawi oponę i zapewni jej naprawdę wiele dodatkowych godzin pracy. Co to dla nas oznacza? – Oczywiście mniejszy wydatek. Na czym właściwie polega wulkanizacja opon, czyli ich naprawa? Opowiemy o tym, omawiając wulkanizację opon wielkogabarytowych, inaczej nazywanych przemysłowymi.

budowa

Dlaczego warto kupować używane maszyny budowlane?

Wykonanie robót budowlanych nie byłoby możliwe bez profesjonalnych maszyn i sprzętów. Niezawodne koparki, koparko-ładowarki i inne pojazdy wykorzystywane na placach budów pozwalają na realizację skomplikowanych inwestycji w optymalnym czasie, przy minimum wysiłku i nakładów finansowych. A skoro już o finansach mowa – co robić, gdy budżet naszej firmy jest ograniczony, a braki w parku maszynowym uniemożliwiają prowadzenie prac na szeroką skalę? Wówczas powinniśmy zapoznać się z dostępnymi opcjami zakupowymi. Co ważne, inwestycjując w maszyny budowlane, nie musimy wybierać między jakością a ceną. Dobrym przykładem służą maszyny używane, dostępne do nabycia niskim kosztem, przy wcale nie gorszych właściwościach użytkowych.

śrubki

Rodzaje artykułów złącznych

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych elementów złącznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Kojarzymy z nich przede wszystkim wszechobecne śruby i nakrętki, wkręty i nity. Większość artykułów złącznych produkowana jest z metalu, który musi być odporny na korozję. Artykuły złączne stosowane są w przemyśle, budownictwie, czy różnych gałęziach motoryzacji. Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach najpopularniejszych elementów?

szlifierka

Jak wybrać dobrą szlifierkę?

Szlifierka to narzędzie niezwykle przydatne w warsztacie. W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli, różniących się między sobą pod licznymi względami. Co należy brać przy wyborze jednego z nich?

Regulamin korzystania z serwisu