Co można zyskać, korzystając z oferty wynajmu maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane to bardzo duża grupa wyspecjalizowanego sprzętu przeznaczonego do wielu zadań. Są one nieodzowne przy coraz bardziej zaawansowanych technologiach na placach budów i podczas realizacji inwestycji drogowych. Ich obecność ułatwia i przyspiesza wykonywanie prac i pozwala na terminowe zakończenie robót. Dlatego też wynajem sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularny. Przeczytaj i dowiedz się, jakie wynikają z tego korzyści.

 „Dobre firmy zajmujące się wynajmem sprzętu budowlanego stosują wysokie standardy usług. W ich ofercie znaleźć można wszystkie najważniejsze maszyny i urządzenia niezbędne do prowadzenia robót budowlanych i drogowych. W bogatym asortymencie mają one specjalistyczne sprzęty i dodatkowe wyposażenie z wielu różnych grup. Wynajmują agregaty prądotwórcze, nagrzewnice, minikoparki, maszty oświetleniowe oraz inne urządzenia. Dodatkowo wiele z nich rozszerza swoją ofertę wynajmu o ogrodzenia budowlane, rusztowania i bariery BHP, a niekiedy również o sprzęt i narzędzia do prac ogrodniczych. Tak na przykład wygląda propozycja naszej firmy – wyjaśnia pracownik wypożyczalni maszyn budowlanych Mobil Serwis”.

Po pierwsze,  natychmiastowy dostęp do potrzebnego sprzętu

Wynajem sprzętu jest coraz bardziej popularnym sposobem na korzystanie z maszyn budowlanych. Nowoczesne technologie i sposoby prowadzenia prac budowlanych i drogowych wymagają bardzo często wyspecjalizowanego sprzętu. Nawet największe firmy zajmujące się inwestycjami nie dysponują wszystkimi urządzeniami i w wielu sytuacjach są zmuszone korzystać z wynajmu. Usługa wynajmu sprzętu budowlanego pozwala na natychmiastowy dostęp do potrzebnych maszyn i urządzeń, w konfiguracji koniecznej do szybkiego i sprawnego wykonywania wszystkich robót. Wynajem prowadzony jest w elastycznej formie, która umożliwia szybki dostęp do maszyn koniecznych w danym etapie prac budowlanych. Urządzenia niewykorzystywane mogą w każdej chwili wrócić do firmy użyczającej sprzęt.

Po drugie, nieporównywalne koszt wynajmu i zakupu

Kupno maszyny budowlanej to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Leasingowanie również może być dużym obciążeniem finansowym dla firmy, dlatego wynajem okazuje się optymalną formą. Cena wynajmu za godzinę zależy przede wszystkim od rodzaju sprzętu, natomiast koszt całkowity usługi od długości wynajmu. Nie są to jednak wysokie kwoty, na które nie mogłyby pozwolić sobie firmy wykonawcze.

Dużym zyskiem finansowym jest także wyeliminowanie konieczności transportu maszyn budowlanych. Firma wykonawcza prac budowlanych nie musi inwestować w specjalistyczne pojazdy do transportu maszyn budowlanych. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu wraz z jego transportem na plac budowy.

Po trzecie, jakość i stan techniczny sprzętu

Mała awaryjność i dobry stan techniczny sprzętu budowlanego jest kwestią zasadniczą podczas prowadzenia robót. Firmy świadczące usługi wynajmu urządzeń i maszyn dbają o ich wysoką jakość techniczna i zapewniają bezawaryjną pracę. W tym celu wykonują wszystkie przewidziane przez producenta maszyn serwisy, przeglądy oraz doraźne naprawy.

Warto podsumować stwierdzeniem, że wynajem maszyn budowlanych jest bardzo korzystną formą, zwłaszcza dla klientów indywidualnych oraz niewielkich firm budowlanych. Jedyny mankament tej formy korzystania ze sprzętu budowlanego może pojawić się podczas długoterminowych  prac.

Regulamin korzystania z serwisu