narzędzia do zakładu stolarskiego

Czego nie może zabraknąć w warsztacie stolarskim?

Praca w warsztacie stolarskim powinna przebiegać skutecznie i z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Żeby było to możliwe, konieczne jest jego odpowiednie wyposażenie. Dotyczy to wielu kwestii, także tych, które wpływają na organizację miejsca pracy. Współczesne zakłady stolarskie wyróżnia przede wszystkim duża precyzja, a na to mają wpływ wykorzystywane maszyny. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w warsztacie stolarskim.

Narzędzia niezbędne do obróbki drewna

Możliwości zakładu stolarskiego w dużej mierze zależą od jego wyposażenia. Jednak w zdecydowanej większości przypadków podstawa każdego przedsiębiorstwa tego typu jest praktycznie taka sama. Podstawowym elementem, jaki powinien znaleźć się w każdym zakładzie stolarskim, jest zestaw różnorodnych pił pozwalających na cięcie różnej grubości drewna. Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak FREZMAR, absolutną podstawą są dobrej jakości:

  • śrubokręty
  • młotki,
  • obcęgi,
  • szlifierki,
  • tokarki,
  • wiertarki.

Zadbaj o miejsce pracy — stół stolarski

Mogłoby się wydawać, że do wykonywania codziennych prac wystarczy prosty stół lub biurko, które będzie po prostu wygodne. Nic bardziej mylnego. Kluczowym elementem w profesjonalnym zakładzie stolarskim jest strugnica, czyli nic innego, jak stół stolarski. Powinien on być odpowiednio przygotowany i wykonany z solidnego oraz wytrzymałego materiału. Jedynie wówczas można mieć pewność stabilnej oraz komfortowej pracy. Wybierając stół do stolarni, warto zwrócić także uwagę na jego funkcjonalność. Jeżeli ma on rozbudowany system półek oraz szuflad, z łatwością spełni również dodatkową funkcję, jaką jest przechowywanie różnego rodzaju narzędzi i urządzeń. Niektóre stoły przeznaczone do warsztatów stolarskich wyposażone są dodatkowo w tablice magnesowe, co pozwala na umieszczenie w nich drobnych elementów, czy przypinanie projektów.

Specjalistyczne narzędzia do zakładu stolarskiego

Kluczowe podczas urządzania warsztatu stolarskiego jest odpowiednie dopasowanie wyposażenia zarówno do profilu działalności, jak i jego skali. Zależnie od rodzaju wykonywanych prac w warsztacie stolarskim, konieczne będzie dopasowanie mniej lub bardziej specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu. Dobrym przykładem jest frezarka, pozwalająca na precyzyjną obróbkę drewna. Takie wyposażenie gwarantuje powtarzalność zaprogramowanego działania, co sprawdza się przy produkcji seryjnej. Wyposażenie tego typu jednak natomiast charakterystyczne dla mniejszych zakładów.

Regulamin korzystania z serwisu