budowa

Dlaczego warto kupować używane maszyny budowlane?

Wykonanie robót budowlanych nie byłoby możliwe bez profesjonalnych maszyn i sprzętów. Niezawodne koparki, koparko-ładowarki i inne pojazdy wykorzystywane na placach budów pozwalają na realizację skomplikowanych inwestycji w optymalnym czasie, przy minimum wysiłku i nakładów finansowych. A skoro już o finansach mowa – co robić, gdy budżet naszej firmy jest ograniczony, a braki w parku maszynowym uniemożliwiają prowadzenie prac na szeroką skalę? Wówczas powinniśmy zapoznać się z dostępnymi opcjami zakupowymi. Co ważne, inwestycjując w maszyny budowlane, nie musimy wybierać między jakością a ceną. Dobrym przykładem służą maszyny używane, dostępne do nabycia niskim kosztem, przy wcale nie gorszych właściwościach użytkowych.

Maszyny budowlane potrzebne od zaraz? Dylematy zakupowe

Krajowy boom na rynku usług budowlanych wpłynął stymulująco na działalność małych i średnich firm, podejmujących zlecenia w sektorze budownictwa. Tylko w zeszłym roku liczba wzniesionych budynków przekroczyła symboliczną granicę stu tysięcy. Rosnąca konkurencyjność i stawiane co rusz wyzwania stymulują przedsiębiorców do dalszego rozwoju – inwestowania w technologie i sprzęty, które pozwalają utrzymywać najwyższą jakość wykonywanych robót. Jednym z kluczy do odniesienia sukcesu w branży budowlanej jest posiadanie sprawnych, funkcjonalnych maszyn. Dobór odpowiedniego zaplecza technicznego nie zawsze jest jednak prosty, a ograniczony budżet stwarza pokusę sięgania po maszyny nowe, choć niesprawdzone. Chodzi głównie o pojazdy nieznanych producentów, które w teorii wydają się nad wyraz atrakcyjne, a w praktyce nastręczają jedynie masy problemów. Sięganie po tanie maszyny z niezweryfikowanego źródła może skończyć się bardzo źle – skutkować szeregiem awarii, ciągłymi naprawami i serwisami oraz przestojami w pracy. Wszystko to generuje straty finansowe i wpływa negatywnie na wizerunek firmy.

Używane maszyny budowlane odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców

Oporne obstawanie przy zakupie maszyn fabrycznie nowych nie zawsze ma sens. Przeważnie o takiej postawie decyduje mylne przeświadczenie, według którego to, co używane, równa się gorsze. Praktyka pokazuje zupełnie co innego. Używane maszyny budowlane często są nie tylko tańsze, ale też równie dobre jak ich odpowiedniki, które dopiero opuściły taśmy produkcyjne. Wszak różnego rodzaju koparki, ładowarki czy podnośniki to maszyny użytkowe – kupując pojazd sprawdzony na placu budów, zyskujemy pewność, że nie zawiedzie nas on przy realizacji kluczowych inwestycji. Oczywiście i tu zalecana jest ostrożność. Przebierając w ofertach maszyn, należy zwracać uwagę na ich stan, zapoznać się z parametrami technicznymi, a w razie możliwości przetestować je w praktyce. Najlepiej korzystać z usług firm sprzedających markowe pojazdy wolnobieżne, o udokumentowanej liczbie motogodzin. Firmą oferującą szeroki wybór atrakcyjnych maszyn używanych jest np. wielkopolska ZAMA Sp. z o.o. W asortymencie przedsiębiorstwa można również znaleźć wiele maszyn nowych, sprzętów, akcesoriów oraz części zamiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu