Dźwig samojezdny

Działanie i wykorzystanie dźwigów samojezdnych

Zarówno prace budowlane, jak i prace związane z transportem przedmiotów o dużych gabarytach wymagają stosowania urządzeń dźwigowych, takich jak np. dźwigi samojezdne. Tego typu maszyny zapewniają wygodę i bezpieczeństwo pracownikom oraz otoczeniu. Posiadają także wiele zalet, dzięki którym wszelkie prace mogą przebiegać dużo szybciej i sprawniej. Dodatkowo pojazdy są niezwykle mobilne. W jakim celu są wykorzystywane najczęściej dźwigi samojezdne?

Jak działają dźwigi samojezdne?

Budowa dźwigów samojezdnych umożliwia im pracowanie w trybie dźwigowym oraz trybie transportowym. W przypadku tego pojazdu na podwoziu samojezdnym osadzony jest żuraw. Napęd stanowi jeden bądź dwa silniki. Dźwigi samojezdne składają się z wysięgnika osadzonego na obrotowym pomoście oraz z wyciągarek. Taka konstrukcja umożliwia im podnoszenie, a także opuszczanie ciężarów. W trybie pracy dźwigowej podwozie pojazdu jest zazwyczaj podnoszone na wysuwnych elementach, które stanowią część urządzenia. Dzięki temu maszyna jest bardzo stabilna. Ponadto dźwigi samojezdne są w stanie wykonywać prace na wysokościach przy jednoczesnym zachowaniu dokładności, ponieważ posiadają mały promień skrętu.

Zastosowanie dźwigów samojezdnych

Dźwigi samojezdne znalazły wiele zastosowań. Najczęściej są wykorzystywane w budownictwie przy montażu obiektów, np. przemysłowych. Stanowią także nieodłączny element w przypadku wykonywania prac związanych z przeładunkiem oraz transportem ciężkich towarów w bazach transportowych czy zakładach pracy. Dźwigi samojezdne, które można wynająć wraz z operatorem w firmie oferującej usługi dźwigowe Edwarda Muzyki, z łatwością mogą przemieszczać się po każdym placu budowy, a także po publicznych drogach. Maszyny wykorzystuje się w każdym miejscu, gdzie zajdzie potrzeba mobilnego przemieszczania się dźwigu po placu budowy. Sprawdzą się także doskonale w pracach takich jak wyburzenia i rozbiórki, montaż i demontaż konstrukcji stalowych oraz wycinka drzew.

Zalety dźwigów samojezdnych

Dźwigi samojezdne są o wiele bardziej ekonomiczne i mobilne niż większe stacjonarne maszyny. Dodatkowo można je obsługiwać w pełni komfortowy sposób. Ograniczniki momentu obciążającego zapewniają bezpieczeństwo użytkowania maszyny. Ponadto praca wykonywana przy użyciu dźwigów samojezdnych może być dużo bardziej precyzyjna niż w przypadku wykorzystania innych maszyn. Dźwigi samojezdne są niezbędnym elementem każdego placu budowy. Warto wybierać je do przenoszenia ciężkich ładunków, ponieważ niezwykle ułatwią pracę, gwarantując pełne bezpieczeństwo.

Regulamin korzystania z serwisu