wynajem rusztowania

Ile kosztuje wynajęcie rusztowania na budowę?

Montaż rusztowań powinien być wykonywany przez fachowców, przez osoby z właściwymi uprawnieniami. Prace na rusztowaniu muszą być maksymalnie bezpieczne, dlatego też bardzo wielu przedsiębiorców korzysta z usług firm oferujących wynajem rusztowań z profesjonalnym montażem. A co z ceną? – W naszym artykule wypowiemy się na jej temat w sposób nietypowy, a mianowicie w kontekście bezpieczeństwa pracowników.

Najtańsze nie zawsze oznacza najmniej kosztowne

Osoba odpowiedzialna za wyposażenie budowy w rusztowanie, na przykład odpowiedzialna za znalezienie najlepszej oferty wynajmu rusztowań, zawsze w pierwszej kolejności eliminuje konstrukcje, które nie pozwalają na wydajną pracę. Bardzo ważnym kryterium wciąż zawsze pozostaje przy tym również cena wynajmu rusztowań i nie należy tego ukrywać. Przy wyborze rusztowania na wynajem pod względem ceny możemy posługiwać się dwoma kryteriami: cenami za wypożyczenie poszczególnych elementów rusztowania albo ceną za wynajem metra kwadratowego rusztowania (zwykle za dobę). Przy wynajmie dodajemy do tego oczywiście cenę usługi montażu i demontażu rusztowania. Naszym zdaniem nie warto szukać po omacku najniższych cen, tylko należy sprecyzować, czego dokładnie potrzebujemy i kto zaoferuje nam to w najkorzystniejszej cenie. Najkorzystniejszej, nie najniższej, bo najtańsze nie zawsze oznacza najmniej kosztowne – jeśli szukamy oferty po cenie za metr kwadratowy, wybierajmy wyłącznie spośród ofert firm, które proponują kompletne rozwiązania.

Kompleksowe usługi wynajmu rusztowań

O kompleksowych usługach wynajmu rusztowań opowiadają nam przedstawiciele firmy Ledwon Rusztowania z Zabrza. Rusztowania muszą być montowane zgodnie z zaleceniami producenta i w sposób gwarantujący możliwość bezpiecznego użytkowania. Inwestycja w wynajem rusztowań z montażem to inwestycja w bezpieczeństwo pracowników. Rusztowanie zamontowane przez fachowców powinno być poddane sprawdzeniu stanu technicznego według norm i zaleceń firmy, która wyprodukowała elementy tego rusztowania. Nigdy nie należy próbować na wynajmie rusztowań oszczędzać, bo może nas to sporo kosztować. I to nie tylko pieniędzy. Ile zapłacimy za wynajęcie rusztowania konkretnie na naszą budowę? – Sprawdźmy to na podstawie cennika, który zawsze podaje rzetelna firma, która zajmuje się taką działalnością. Jeśli mamy wątpliwości, coś jest dla nas niejasne, nie bójmy się zapytać. To samo dotyczy wątpliwości co do rodzaju rusztowania, jakie powinniśmy wybrać – jeśli nie jesteśmy pewni, zapytajmy, by mieć pewność!

Regulamin korzystania z serwisu