Przecinarki do styropianu

Jak działają przecinarki do styropianu?

Styropian oraz materiały styropianopodobne (np. styrodur XPS) są często wykorzystywane przy pracach budowlanych i remontowych. Lekkość i kruchość tego typu tworzyw sprawiają, że w praktyce bardzo trudno je przeciąć w precyzyjny sposób. Dlatego też najczęściej w tym celu sięga się po specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają profesjonalną obróbkę styropianu. Dowiedz się, w jaki sposób działają przecinarki do styropianu?

Mechanizm działania przecinarek do styropianu

Przecinarki do styropianu to urządzenia niezawodne i niezwykle łatwe w obsłudze. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć arkusz styropianu bądź styroduru XPS pod gilotynę, a następnie włączyć urządzenie, uprzednio ustawiając wszystkie niezbędne parametry cięcia. Urządzenie automatycznie tnie materiał na odpowiednio duże kawałki o równych brzegach.

Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje przecinarek do styropianu – sprzęt obsługiwany ręcznie oraz przecinarki termiczne. Niegdyś na placach budowy królowały te pierwsze. Obecnie coraz częściej wybiera się sprzęt termiczny ze względu na niezawodność jego działania. Tego typu maszyna wyposażona jest w specjalny drut, który po nagrzaniu do odpowiednio wysokiej temperatury topi obrabiany materiał w miejscu przecięcia. W podobny sposób działają także noże termiczne, które są integralną częścią niektórych przecinarek. Warto jednak mieć świadomość, że w większości przypadków drut sprawdza się lepiej.

Dlaczego warto stosować profesjonalne przecinarki do obróbki styropianu i materiałów styropianopodobnych?

Wykorzystywanie specjalistycznych urządzeń do cięcia styropianu, styroduru XPS czy PCV przynosi wiele korzyści zarówno człowiekowi, jak i środowisku naturalnemu. Budowlańcy cenią tego typu sprzęt za niezawodność i szybkość działania. Dzięki niemu dochodzi do znacznego przyspieszenia procesu wykonywania pracy przy dociepleniu budynku. Przecinarki do styropianu kupione w takim sklepie jak Styrodrut skutecznie niwelują straty materiału, gwarantując jego precyzyjne cięcie oraz zapobiegając zanieczyszczeniu otoczenia. Dzięki nim nie ma już konieczności kupowania sytropianu czy styroduru XPS o określonej grubości. W razie potrzeby można szybko i sprawnie dociąć odpowiednie kawałki.

Urządzenia do przecinania styropianu zwykle są bardzo poręczne. Na rynku dostępne są urządzenia, które mają druty i noże o różnej długości oraz grubości ostrza. Dzięki temu nie powinieneś mieć większego problemu z zakupem takiej przecinarki do styropianiu i styroduru XPS, która będzie idealnie dopasowana do Twych potrzeb.

Regulamin korzystania z serwisu