Rękawice robocze

Jak wybrać odpowiednie rękawice robocze?

Prace fizyczne bardzo często wymagają użycia rękawic roboczych, które zabezpieczą skórę dłoni przed oparzeniami i otarciami. Ważne jest jednak, aby rękawice były dobrej jakości i wykonane z odpowiednich materiałów. Z wielu różnych rodzajów rękawic dostępnych na rynku, warto wybrać takie, których właściwości będą dopasowane do charakteru danej pracy. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie rękawice robocze.

Jakie funkcje muszą spełniać dobre rękawice robocze?

Niezależnie od przeznaczenia, wszystkie rękawice dobrej jakości muszą spełniać kilka parametrów. Najważniejsze, aby były one wykonane z trwałego materiału, który zniweluje ryzyko poranienia skóry i posłuży użytkownikowi przez cały okres wykonywanej pracy. Nawet rękawice, które domyślnie są uznawane za jednorazowe nie powinny zbyt łatwo się niszczyć i rwać w trakcie użytkowania.

Rękawice wykonane z tkaniny powinny mieć bardzo gęsty splot, który uniemożliwi przedostanie się jakichkolwiek substancji pod powierzchnię materiału. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy rękawice są odpowiednio wykończone i zaimpregnowane. Dzięki temu jeszcze lepiej zabezpieczy się ręce przed ewentualnym uszkodzeniem ich skóry oraz zwiększy się odporność rękawic na tarcie i  szybkie zużycie.

Przed zakupem warto wcześniej upewnić się, że rękawice posiadają odpowiednie atesty i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego najlepiej jest dokonać zakupu w sklepie, który dysponuje jedynie sprawdzonymi produktami, takim jak hurtownia Ella. Wybierając produkty mające ochraniać ciało przed uszkodzeniami w trakcie pracy, zawsze należy zwrócić uwagę na jakość wykonania odzieży i akcesoriów roboczych.

Jaki rodzaj rękawic roboczych wybrać?

W sklepach można wybierać spośród wielu różnych rodzajów rękawic roboczych, dlatego dobrze jest wcześniej znać wszystkie osobiste potrzeby i preferencje, które powinny spełnić idealnie dobrane rękawice.

Rękawice jednorazowe zostały stworzone do zabezpieczania dłoni przed wodą, nieżrącymi substancjami oraz w celu zachowania sterylności. Są one szczególnie przydatne w pracy medyków, kosmetyczek i pracowników branży gastronomicznej. Są również przydatne w domu, podczas sprzątania, gotowania i remontów. Najczęściej można je kupić w pudełkach pakowanych po kilkadziesiąt i kilkaset sztuk, dzięki czemu można mieć ciągły dostęp do nowych rękawic, jeśli pojawi się konieczność ich wymiany. Rękawice jednorazowe najczęściej wykonywane są z lateksu i folii.

Kolejnym rodzajem rękawic roboczych są te wykonane z gumy i nitrylu. Są one grubsze i bardziej odporne od tych jednorazowych, dzięki czemu można ich używać do prac wymagających lepszego zabezpieczenia. Świetnie sprawdzają się w ogrodzie, a także w trakcie korzystania z podrażniających skórę substancji.

Rękawice robocze wykonane z różnego rodzaju tekstyliów są najczęściej używane przy bardziej wymagających pracach. Najczęściej produkowane są przy użyciu poliestru i bawełny z domieszkami innych wzmacniających materiałów, a dodatkowo na części chwytnej dłoni są powlekane warstwą gumy lub nitrylu. Chętnie korzystają z nich mechanicy, robotnicy budowalni i pracownicy przemysłu ciężkiego, ponieważ zabezpieczają one użytkownika przed wysokimi temperaturami i środkami chemicznymi.

Pracownicy, którzy na co dzień zmagają się z dużym zagrożeniem ze strony iskrzenia, np. kowale czy spawacze, najczęściej wybierają rękawice robocze wykonane z prawdziwej skóry. Rękawice takie mają dodatkowo wydłużony mankiet, który zabezpieczy również przedramiona. Istnieją również rękawice z dodatkiem stali nierdzewnej, czyli antyprzecięciowe, które maksymalnie zminimalizują ryzyko poważnego uszkodzenia ciała.

Regulamin korzystania z serwisu