Jaki sprzęt budowlany najczęściej wynajmujemy?

Wynajem sprzętu budowlanego jest coraz popularniejszy. Świadczą o tym kolejki do firm, które zajmują się dostarczaniem maszyn i narzędzi potrzebnych na placach budowy. Nikogo to nie dziwi, gdyż wypożyczanie urządzeń jest o wiele bardziej opłacalne niż zakup nowych sprzętów. Niektóre z nich są potrzebne za każdym razem podczas stawiania domu. Jakiego rodzaju urządzenia są wynajmowane najczęściej?

Dlaczego sprzęt budowlany jest tak chętnie wynajmowany?

Firmy takie jak Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego P.Bach oferują możliwość wynajmu urządzeń świetnej jakości oraz w naprawdę korzystnej cenie. Zakup własnego sprzętu, zwłaszcza do jednorazowego remontu czy budowy, nie jest najlepszym pomysłem. Generuje to znaczne koszty, a narzędzia i tak się zużyją, przez co stracą na swojej wartości. Decydując się na opcję wynajmu, nie trzeba także martwić się o serwisowanie i ewentualną naprawę narzędzi – wszystkim zajmie się wypożyczalnia. Ponadto sprzęt taki będzie nowoczesny, wydajny, a budowa dzięki niemu będzie przebiegać bez przestojów w pracy.

Sprzęt niezbędny na każdej budowie

Wynajem urządzeń budowlanych to dla wielu osób jedyny sposób na zdobycie niezbędnych narzędzi do pracy. Koszty zakupu nierzadko przerastają możliwości finansowe mniejszych inwestorów i firm budowlanych. Sprzęt taki może także wypożyczyć osoba prywatna, która stawia dom własnymi siłami. Urządzeniami, które cieszą się szczególną popularnością, są:

  • młoty wyburzeniowe – są potrzebne wszędzie tam, gdzie przed rozpoczęciem budowy, trzeba wyburzyć stary budynek lub jego pozostałości. Ich cena może sięgać blisko 10 tys. złotych. Dzięki nim w łatwy sposób można pozbyć się całych ścian, stropów, fundamentów, czy też wykonać otwór w konstrukcji budowli
  • zagęszczarki – to urządzenia, dzięki którym można ubić, a co za tym idzie wyrównać teren pod budowę. Ich działanie opiera się o silnik elektryczny lub spalinowy i płytę, która z dużą siłą uderza o glebę
  • przecinarki – przy ich pomocy można przecinać elementy wykonane z naprawdę różnych materiałów. To jedno z narzędzi, bez którego zbudowanie domu nie byłoby możliwe.

Bardzo często wynajmowane są także betoniarki, piły łańcuchowe, różne narzędzia spalinowe, sprzęt pomiarowy, kontrolny, sprzęty hydrauliczne, walce czy koparki, koparki gąsienicowe oraz koparko-ładowarki. Nie można jednak zapominać o sprzętach pomocniczych, takich jak agregaty prądotwórcze. To one będą stanowiły źródło zasilania w pierwszej fazie budowy, kiedy nieruchomość nie będzie jeszcze podłączona do sieci elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu