kontenery metalowe

Kontenery metalowe – charakterystyka i zastosowanie

Magazynowanie i transport towarów wymaga specjalistycznych rozwiązań. Jednym z nich są kontenery metalowe, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłów i mogą być używane do przechowywanie i przewożenia towarów wszelkiego rodzaju – od części samochodowych po materiały sypkie. Czym się one charakteryzują i dlaczego warto w nie zainwestować?


Charakterystyka kontenerów metalowych

Kontenery metalowe to wykonane zazwyczaj z wysokiej jakości stali pojemniki, wykorzystywane przede wszystkim do magazynowania towarów, takich jak części maszyn, kruszywa i inne materiały budowlanej, produkty spożywcze i wiele innych. Czym się one odznaczają?

– Przede wszystkim bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne – mówi przedstawiciel firmy Rapmet, specjalizującej się w produkcji tego typu rozwiązań – Nie ulegają one zniszczeniom, które mogą wywołać duże obciążenia ładunkiem. Stal jest ponadto surowcem o korzystnym stosunku wytrzymałości do wagi – wykonane z niej kontenery charakteryzują się niewielką masą własną, co jest bardzo istotne przy przenoszeniu ładunków i ich transporcie. Każdy metalowy element kontenera jest zabezpieczony przed korozją przy użyciu metod cynkowania galwaniczne, cynkowani ogniowego bądź też malowania proszkowego. Technologie te są zaliczane do najskuteczniejszych i najbardziej precyzyjnych – zabezpieczone przy ich pomocy kontenery są bardzo żywotne, nie tracą wytrzymałości i przez długie lata zachowują swoją przydatność do użytku.

Pozostałe cechy kontenerów to między innymi znormalizowane wymiary i konstrukcja, które umożliwiają piętrowanie do 4 kontenerów oraz załadunek i wyładunek przy użyciu podnośnika widłowego bądź żurawia. Firma Rapmet posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór kontenerów, między innymi kontenery siatkowe oraz stelaże transportowe.

Zastosowanie kontenerów metalowych

To, w jaki sposób można wykorzystać kontenery metalowe uzależnione jest od jego konstrukcji. Standardowe, wykonane z pełnej blachy kontenery budowlane przeznaczone są między innymi do składowania materiałów sypkich, np., kruszyw. Ruchoma klapa boczna ułatwia ręczne rozładowanie kontenera. Stelaże i palety transportowe przeznaczone są przede wszystkim do bezpiecznego przewozu cennych i wrażliwych produktów, takich jak części samochodowe. Z kolei kontenery siatkowe przystosowane są do przechowywania dużych elementów – użycie ścianek z wytrzymałej siatki umożliwia zmniejszenie masy własnej kontenera w stosunku do podobnego gabarytowo kontenera ze ściankami z blachy. Kontenery stanowią niezbędny element wyposażenia licznych magazynów, a także zakładów produkcyjnych i warsztatów.

Regulamin korzystania z serwisu