Spawarka Mig Magnum

Spawarki MIG/MAG. Charakterystyka

Spawarki to nic innego jak urządzenia, które służą do spawania ręcznego bądź automatycznego. W praktyce obecnie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje spawarek. Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto kierować się przede wszystkim metodą spawania, która będzie wykorzystywana. Czym są spawarki MIG/MAG i co warto na ich temat wiedzieć?

Różnice w spawarkach MIG/MAG a TIG

Spawarki MIG/MAG, a więc popularne migomaty, przeznaczone są do spawania w osłonie gazowej różnego rodzaju materiałów. Znaleźć je można w ofercie dobrych sklepów z narzędziami oraz w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak spawaj.eu. Posiadają one dość dużą moc i są bardzo funkcjonalne. Podstawowym ich atutem jest to, że pozwalają na wygodne spawanie powierzchni oraz elementów w różnych pozycjach, ale przy zachowaniu cały czas wysokiej wydajności pracy. Ta jest o wiele wyższa niż w przypadku spawania spawarkami TIG, czyli elektrodami otulonymi. Migomaty w praktyce na ogół wykorzystywane są do spawania metali czy grubszego aluminium. Czym jeszcze się charakteryzują? Co warto o nich wiedzieć?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spawarki MIG/MAG?

W celu stworzenia wygodnego oraz w pełni profesjonalnego stanowiska spawalniczego trzeba mieć na wyposażeniu drut spawalniczy, specjalny uchwyt spawalniczy, reduktor gazowy i gaz osłonowy. Podczas zakupu spawarki MIG/MAG spore znaczenie ma jakość podajnika drutu. W przypadku urządzeń tańszych bywa on plastikowy, który sprawdza się jedynie dla szpuli drutu spawalniczego o wadze do 5 kilogramów. Podajniki metalowe wykorzystywane są w urządzeniach nieco droższych, ale są one bardziej wytrzymałe. Przy okazji zapewniają najczęściej możliwość zastosowania puli drutu o wadze nawet 15 kilogramów.

Do czego służą migomaty?

Popularne migomaty są dość szeroko stosowane. Sprawdzają się doskonale w przypadku drobnych prac przydomowych, ale i wykorzystywane są w wielu warsztatach. Wykorzystać je można nawet do spawania niewielkich elementów. Świetnie nadają się do tzw. spawania punktowego, co okazuje się przydatne w wielu warsztatach samochodowych. W tym przypadku spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych – metoda MIG lub MAG. Jest to argon, hel lub dwutlenek węgla. Dzięki gazowi łuk elektryczny jarzy się wokół drutu, a sam ciekły metal czy łuk są chronione. To metoda spawania bardzo uniwersalna, bo sprawdza się w przypadku niemal wszystkich stopów metali i metali. Migomaty są na ogół bardzo wydajne i efektywne. Poza tym jakość powstałych dzięki nim spoin jest bardzo wysoka.

Regulamin korzystania z serwisu