Wozidło na budowie

Wozidła CAT. Charakterystyka

Wśród wielu maszyn budowlanych wyróżnić można między innymi wozidła, stosowane w trakcie wykonywania rozmaitych prac budowlanych, jako maszyny do zadań specjalnych. Mianem tych najlepszych określane są wozidła CAT produkowane przez firmę od ponad 40 lat. Dlaczego cieszą się one tak dobrą opinią i gdzie właściwie mogą być wykorzystywane? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania. 

Czym są wozidła? 

Wozidła to rodzaj maszyn budowlanych, a właściwe pojazdów, które określane są jako te, które poradzą sobie w niemal każdych warunkach, nawet na drogach o największych nierównościach. Przeznaczone są do przewożenia materiałów sypkich w dużych ilościach. Wozidła występują w różnorodnych rozmiarach, pozwalających dobrać je odpowiednio do potrzeb firm korzystających z nich na co dzień w swojej pracy. Wśród rodzajów wozideł wyróżnia się natomiast ich podział na: 

  • wozidła kołowe, poruszające się płynnie po każdym terenie, bez względu na porę roku. Umożliwiają przewożenie dużych ładunków i to właśnie wozidła kołowe występują w największych gabarytach. 
  • Wozidła gąsienicowe, występują najczęściej w małych i średnich rozmiarach, przez co są nieco tańszymi pojazdami. Ze względu na swoją konstrukcję nie mogą być one wykorzystywane w każdych warunkach atmosferycznych i na każdej drodze. 

Dlaczego wozidła CAT określane są jako najlepsze? 

Wśród wielu producentów wozideł, od lat to właśnie wozidła CAT cieszą się największą popularnością w branży transportu ciężkiego. Nic w tym dziwnego. Firma ta produkuje je nieprzerwanie od ponad 40 lat, a jej maszyny cechują się nie tylko dużymi możliwościami załadunkowymi, ale także nowoczesnym wyposażeniem, wspomaganym przez różnorodne technologie usprawniające korzystanie z nich. Wśród tych technologii wymienia się między innymi nowoczesne systemy oszczędzania paliwa, systemy kontroli bezpieczeństwa, a także w pełni zelektronizowane sterowanie. Ponadto kabiny wozideł CAT są wyposażone tak, aby pracujący w nich operatorzy czuli się w pełni komfortowo. 

Gdzie stosuje się wozidła CAT? 

Wozidła jako specjalistyczne maszyny transportowe, mogą być stosowane w wielu branżach. O szczegóły tej kwestii zapytaliśmy jednak eksperta z firmy Jemar Marek Jekiełek.

Wozidła CAT i nie tylko stosowane są najczęściej w trakcie wykonywanie różnorodnych prac budowlanych. Pozwalają one bowiem jednorazowo przewieźć o wiele więcej materiału, niż klasyczne wywrotki. Dodatkowo ich zaletą jest także to, że umożliwiają one dostarczenie materiałów wszędzie tam, gdzie standardowe pojazdy nie mógłby wjechać ze względu na rodzaj nawierzchni, gdyż nie zapadają się one nawet na nierównym gruncie pod wpływem swojego ciężaru. Wozidła sprawdzają się także w transporcie, na którego drodze zlokalizowane są wąskie przejazdy. Dlatego też coraz częściej stosowane są one w górnictwie, a także żwirowniach i kamieniołomach. 

Podsumowując wozidła to maszyny do zadań specjalnych, które są w stanie przewieźć jednorazowo duże ilości materiałów, bez względu na rodzaj nawierzchni, po jakiej mają się poruszać. Dzięki temu stosowane są wszędzie tam, gdzie inne maszyny transportowe by się nie sprawdziły. 

Regulamin korzystania z serwisu