wynajem koparek

Wynajem koparki – kiedy to się opłaca?

Niemożliwe są realizacje jakichkolwiek większych, a nawet mniejszych inwestycji budowlanych bez zaangażowania ciężkiego sprzętu zmechanizowanego. Dawno minęły już czasy, kiedy to wykopy pod fundamenty lub rowy instalacyjne wykonywało się ręcznie przy użyciu szpadli, łopat, taczek i siły mięśni ludzkich. Dzisiaj inwestorzy oczekują, aby pieniądze, które angażują w budowę, zaczęły się jak najszybciej im zwracać. Tylko maszyny umożliwiają szybkie i sprawne budowanie.

Koparki w pracach ziemnych i budowlanych

Koparki to nieoceniony pomocnik na wszelkiego typy budowach, przy czym jak nazwa sugeruje, nie muszą one wyłącznie „kopać”, lecz mogą także w pewnym ograniczonym zakresie równać teren czy też na krótkich dystansach przewozić cięższy sprzęt i różne inne materiały. Oczywiście z powodzeniem też są wykorzystywane do załadunku różnorodnego materiału. Zważywszy na fakt, że współczesny rynek oferuje koparki o różnych wielkościach, stają się one rzeczywiście bardzo uniwersalnym narzędziem, najczęściej wykorzystywanym do wszelkiego rodzaju prac ziemnych. Dysponujemy dzisiaj koparkami o tak niewielkich rozmiarach, że można nimi wjechać wszędzie i kopać najmniejsze nawet rowy czy dziury w ziemi. Z drugiej zaś strony istnieję koparki o gigantycznych rozmiarach i o wydajności wielu tysięcy ton na dobę wykorzystywane we wszelkiego typu kopalniach odkrywkowych. Przykłady różnych prac wykonywanych koparkami widzimy na zdjęciach prezentowanych na witrynie firmy PHU Ładniak z Pustkowa.

Czy wynajem naprawdę jest opłacalny i kiedy?

Zmechanizowany sprzęt budowlany nie należy do rzeczy tanich i nie każde firmy stać na jego zakupienie. W niektórych firmach sprzęt taki jest wykorzystywany sporadycznie i w niewielkim zakresie, co z oczywistych względów czyni jego zakup inwestycją niecelową i nieracjonalną. Istnieją wyspecjalizowane firmy świadczące wszelkie prace w zakresie różnego rodzaju robót ziemnych, a ogólnie mówiąc przy wszelkich pracach ogólnobudowlanych, w których wykorzystuje się koparki i inny ciężki sprzęt zmechanizowany. Korzystając z oferty takich firm, można liczyć na:

  • w szerokim zakresie wszelkie usługi transportowe przy użyciu ciężkiego sprzętu
  • wynajem sprzętu wraz z obsługą na dłuższy lub krótszy czas
  • wykonywanie robót ziemnych
  • wywożenie gruzu, ziemi itp.
  • profesjonalną wycinkę drzew
  • wykonanie wykopów pod fundamenty, czy rowów dla układania różnego rodzaju instalacji oraz wiele innych prac.

Wynajem koparek i innych ciężkich maszyn budowlanych zawsze staje się opłacalny w sytuacjach, gdy będzie on wykorzystywany tylko przez krótki okres trwania całej inwestycji. Zakupienie koparki, tylko dla wykopania fundamentów pod jakiś budynek, którego budowa będzie później trwała kilka lub kilkanaście miesięcy, albo dla wykopania jednego rowu, w którym zostanie umieszczony jakiś przewód instalacyjny, mija się z celem. Zawsze w takich przypadkach warto taką koparkę wypożyczyć.

Regulamin korzystania z serwisu