Wynajem sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego – kiedy to się opłaca?

Wynajem sprzętu budowlanego jest niekiedy koniecznością. W wielu przypadkach nieopłacalnym jest zakup maszyn i urządzeń, zwłaszcza, jeśli konkretny sprzęt potrzebny jest na krótki okres czasu lub do wykonania jednorazowej pracy. Najem nie opłaca się, jeśli sprzęt jest w ciągłej eksploatacji, wówczas najlepiej rozejrzeć się za korzystną ofertą kupna urządzenia.

Kiedy opłaca się wynająć sprzęt budowlany?

Sprzęt budowlany chętnie wypożyczany jest przez prywatnych inwestorów, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na zakup potrzebnych urządzeń. W wielu przypadkach kupno sprzętu jest wręcz nieopłacalne, ponieważ maszyna jest potrzebna do realizacji pojedynczego etapu prac budowlanych. Wówczas wynajem jest tańszy niż zakup, zwłaszcza jeśli urządzenie pracuje tylko przez kilka dni. Klientami PHUT Krzysztof Nadobnik świadczącej usługi wynajmu sprzętu, obok klientów indywidualnych są także niewielkie przedsiębiorstwa budowlane, które potrzebują dodatkowego wyposażenia na okres realizacji pojedynczego kontraktu. Zwykle firmy dysponują maszynami, które potrzebne są w codziennej pracy, nie mniej jednak nie rzadko pojawia się konieczność zakupu lub wypożyczenia dodatkowych urządzeń.

Firmy chętnie wynajmują sprzęt budowlany, jeśli wiąże się to z korzystną perspektywą w kontekście finansowym. Często zakup jednej maszyny to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, a przy rzadkiej eksploatacji na szybki zwrot kosztów nie można liczyć. Dla wielu firm uciążliwe jest także przechowywanie i serwisowanie sprzętu, co dodatkowo przemawia na korzyść najmu.

Zalety wynajmu sprzętu budowlanego

Do podstawowych korzyści dla inwestorów jakie niesie wynajem sprzętu budowlanego należą aspekty ekonomiczne. Przykładowo, robiąc podjazd koło domu, lepiej jest wypożyczyć zagęszczarkę na dzień niż kupić drogi sprzęt. Koszty kupna byłaby bowiem nieporównywalnie większe od ceny wynajmu, co przełożyłoby się na koszt całej inwestycji. Po zakończonych robotach maszynę należy oddać do wypożyczalni, zatem nie trzeba się martwić o miejsce do jej przechowywania oraz koszty regularnej konserwacji.

Wiele małych firm budowlanych, będących na etapie kompletowania sprzętu, stara się dokonywać zakupów rozważanie. Dlatego w początkowych etapach działalności lepiej wypożyczać niż kupować, a dzięki możliwości wynajęcia konkretnej maszyny przedsiębiorcy mają możliwość jej przetestowania przed podjęciem decyzji zakupowej. Wynajem jest także korzystny dla firm, które potrzebują dodatkowego sprzętu w celu realizacji jednorazowego zlecenia.

Regulamin korzystania z serwisu