Zalety korzystania z usług wynajmu sprzętu budowlanego

Ze sprzętu budowlanego korzystają zarówno firmy budowlane, jak i inwestorzy prywatni. Lekki sprzęt budowlany, taki jak elektronarzędzia, agregaty czy osuszacze, ale też betoniarki, młoty i zagęszczarki, przydają się w przypadku mniejszych inwestycji. Ciężki sprzęt, taki jak koparki czy żurawie kołowe i wieżowe oraz samochody ciężarowe z HDS-em , są niezastąpione w specjalistycznych pracach. Niezależnie od rodzaju inwestycji, zakup sprzętu budowlanego jest bardzo kosztowny, dlatego dobrą alternatywą może być jego wynajem.

Oszczędność pieniędzy

Najważniejszą zaletą wynajmu sprzętu budowlanego jest obniżenie kosztów realizacji inwestycji. Należy bowiem zaznaczyć, że cena nowych maszyn wielokrotnie przewyższa koszt opłat za ich wynajem, a w przypadku jednorazowych, krótkoterminowych zleceń, kupowanie sprzętu jest po prostu bezzasadne. Jednakże pamiętajmy, iż sam zakup to nie wszystko, ponieważ dodatkowe i to wcale niemałe koszty generuje również utrzymanie kupionego sprzętu. Na czym – oprócz kosztów zakupu – pozwoli zaoszczędzić wynajem maszyn?

  • Magazynowanie sprzętu – kupując maszyny, musimy przeznaczyć teren lub budynki do ich garażowania. W przypadku wynajmu nie musimy dysponować takimi miejscami.
  • Serwis maszyn – utrzymanie sprzętu w dobrym stanie wymaga jego regularnej konserwacji i serwisowania, o co nie musimy się martwić, jeśli decydujemy się na wynajem – wypożyczalnie zapewniają bowiem kompleksowy serwis wszelkich urządzeń.
  • Utrzymanie kadry – kupując maszyny, należy dysponować profesjonalną kadrą operatorów i mechaników, którzy zajmą się obsługą i serwisem sprzętu. Korzystając z usługi wynajmu nie musimy się tym przejmować.
  • Dopełnienie formalności – sprawy urzędowe związane z posiadaniem własnych maszyn budowlanych też kosztują. To konieczność opłacania licencji, a także ogłoszenia przetargu w razie konieczności sprzedaży sprzętu.

Oszczędność czasu

Na tym jednak nie kończą się koszty – nie tylko finansowe – związane z zakupem sprzętu budowlanego. Zakup i utrzymanie własnego sprzętu wiąże się również z dużymi nakładami czasu, na co wielu inwestorów po prostu nie może sobie pozwolić.

Wyjaśnia to specjalista reprezentujący Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem: Dzięki dostępności i szerokiej ofercie wypożyczalni sprzętu budowlanego, maszyny wypożyczamy praktycznie od ręki, dzięki czemu mogą one błyskawicznie zostać przetransportowane na wyznaczone miejsce budowy. Nie tracimy więc czasu na wybór i kupno maszyn, ich rejestrację i dopełnianie formalności. Ponieważ wynajmowane maszyny są zawsze sprawne i natychmiast gotowe do pracy, nie marnujemy też czasu na serwis i konserwację sprzętu. Brak obowiązków związanych z utrzymaniem sprzętu to ogromna oszczędność dla inwestora i gwarancja szybkiej realizacji prac.

Bogactwo możliwości

W Polsce powstaje coraz więcej wypożyczalni sprzętu budowlanego, a oferta wynajmowanych maszyn wciąż się poszerza. Dzięki temu inwestorzy mogą zaopatrywać się w dokładnie taki sprzęt, jaki jest im w danym momencie potrzebny. W asortymencie wypożyczalni maszyn znajdziemy sprzęty do różnego rodzaju prac: poczynając od robót ziemnych i drogowych, przez prace betoniarskie, remontowe i wykończeniowe, a skończywszy na zadaniach polegających na uprzątnięciu i wyczyszczeniu miejsca budowy. Oferta wynajmu maszyn obejmuje zarówno sprzęt lekki, jak i ciężkie maszyny, np. dźwigi i koparko-ładowarki. Tak bogaty asortyment sprawia, że każdy inwestor może dziś wynająć potrzebny sprzęt w każdym miejscu w Polsce. Ułatwia to poszukiwanie nowych rynków i świadczenie usług w różnych miejscach, eliminując koszty związane z zakupem i przewożeniem własnych maszyn. Dzięki temu każda firma budowlana może poszerzyć swoją ofertę i zyskać klientów bez względu na lokalizację.

Regulamin korzystania z serwisu