Zasady ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji

Systemy kanalizacji wymagają regularnego czyszczenia. W przeciwnym razie można doprowadzić do powstania zatorów, przez co dojdzie do konieczności przeprowadzenia procesów udrażniania, które już nie są takie proste. Co więcej, generują niepotrzebne koszty, do których można było nie dopuścić. Na czym zatem polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Sposób przeprowadzenia ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji rozpoczyna się od ustawienia pojazdu typu WUKO w odpowiednim miejscu tuż przy studni rewizyjnej. Najważniejsza jest tylna część z ramieniem roboczym, która bez problemu powinna dostać się do studzienki rewizyjnej startowej. Następnie do niej, a potem do rurociągu, wprowadza się specjalną głowicę wysokociśnieniową – tłumaczy nasz ekspert z firmy Gea-Nova. Za jej pomocą czyścimy kanalizację, w kierunku przeciwnym aniżeli spad kolektora. Wykorzystuje się również prowadnicę, zabezpieczającą wąż ciśnieniowy przed porwaniem o krawędź rurociągu. Z przeciwnej do niego strony zaś wprowadza się wąż ssawny do usuwania odpadów z kanalizacji. Wszelkie osady zostają na koniec przetransportowane, do utylizacji.

Zalety ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji w porównaniu z tradycyjnymi (mechanicznymi metodami)

Z ciśnieniowym czyszczeniem kanalizacji wiążą się niezaprzeczalne zalety. To przede wszystkim możliwość przeprowadzania prac na większych głębokościach niż w przypadku metod mechanicznych, a także większa elastyczność narzędzi czyszczących. Głowica wysokociśnieniowa jest przeprowadzana przez całą długość odcinka kanalizacji w przeciwieństwie do metod mechanicznych ograniczonych zasięgiem narzędzi ręcznych (sprężyn, spiral, prętów itp.)  Ponadto, głowica ciśnieniowa zapewnia znacznie lepszą efektywność poprzez wykorzystanie wysokiego ciśnienia wody. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, również drobne, gwarantując o wiele bardziej pożądane rezultaty aniżeli mechaniczne urządzenia. Nie bez znaczenia pozostaje też komfort i bezpieczeństwo pracowników obsługujących sieć, którzy nie muszą wchodzić do studni i narażać się na styczność z fekaliami, nieprzyjemne niebezpieczne odory.

Kto oferuje ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji oferują firmy zajmujące się usługami wodno-ściekowymi. Najlepiej jest wybierać doświadczone przedsiębiorstwa, posiadające profesjonalny sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie wysokiej jakości prac. Dzięki temu będziemy zadowoleni z efektu realizacji zakończonych działań.

Regulamin korzystania z serwisu