Agregat malarski

Zasady działania agregatów malarskich

Agregaty malarskie umożliwiają sprawne i bardzo szybkie (w porównaniu z tradycyjną metodą) malowanie sporych powierzchni. Tym samym pozwalają na przeprowadzenie odświeżenia pomieszczeń w krótkim czasie. Jaka jest zasada działania tych urządzeń, czy są one wydajne i jakie ich rodzaje wyróżnia się na rynku? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego tekstu.

Jak działają agregaty malarskie?

Agregaty malarskie zwane są profesjonalnie urządzeniami aplikacji hydrodynamicznej. Ich zasada działania jest dość prosta. Sprzęt pompuje i spręża farbę, a wszystko to odbywa się bez użycia powietrza. Farba jest przetłaczana przez otwór dyszy pod wysokim ciśnieniem. Rozpylany strumień z barwnikiem ma zatem kontrolowaną szerokość.

Rodzaje agregatów malarskich

Najczęściej można się spotkać z agregatami tłokowymi i membranowymi. Te pierwsze służą do zastosowań specjalnych i cechują się największą możliwą wydajnością. Często doposaża się je w komputery sterujące przepływem farby. Dzięki specjalnej budowie tłoka jest możliwość podawania nawet gęstych preparatów – w żaden sposób nie wpływa to na czas wykonania zlecenia.

Agregaty malarskie tłokowe, choć bardzo wydajne, są jednak droższe w zakupie i eksploatacji. Polecane są zatem dla profesjonalistów.

Agregaty membranowe są zbudowane między innymi ze sprężystej membrany, która jest wprawiana w ruch dzięki silnikowi. Natomiast trzeba zaznaczyć, że są o wiele mniej wydajne od swoich tłokowych odpowiedników. Podciśnienie zasysania farby jest o wiele niższe.

Gdzie sprawdzają się agregaty malarskie?

Agregaty malarskie wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność pomalowania dużej powierzchni w stosunkowo krótkim czasie.

Agregaty malarskie z Wrocławia pozwalają na pomalowanie ścian wewnątrz i na zewnątrz budynku. Trzeba też pamiętać, że agregaty tłokowe o wydajności powyżej 6 litrów/min można zastosować także w roli urządzeń do nakładania szpachli czy gęstych farb strukturalnych.

Dlaczego warto stosować agregaty malarskie i gdzie je kupować?

Zastanów się, jaka jest powierzchnia, którą trzeba pomalować. Jeśli jest niewielka, to raczej nie ma potrzeby inwestowania we wspomniany sprzęt. Gdy jednak planujesz realizowanie większej inwestycji budowlanej, na pewno warto rozważyć zakup.

Tego typu urządzenia oferuje na przykład firma Centrum Dystrybucji Farb. To tam znajdziesz agregaty, które sprawdzą się w zastosowaniach profesjonalnych, na potrzeby firm remontowo-budowlanych.

Pamiętaj o tym, że w przypadku agregatu malarskiego wysokiej jakości oszczędzasz czas i wysiłek. W zamian uzyskujesz natomiast dokładnie nałożoną powłokę malarską o idealnych parametrach.

Regulamin korzystania z serwisu