Kontenery jako pomieszczenia biurowe

Kontenery kojarzą Ci się wyłącznie z przestrzenią magazynową, sanitariatami albo obiektami pojawiającymi się na placach budowy? Mimo że idziesz dobrym tropem, ich zastosowanie jest znacznie szersze. Coraz większą popularnością cieszą się kontenery biurowe. Jest to bowiem rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdź, z czego wynika zainteresowanie nimi.

Kontenery biurowe – co to?

Poprzez kontenery biurowe należy rozumieć obiekty, które mogą zastąpić pokój pełniący rolę biura. W zależności od konstrukcji, mogą funkcjonować jako samodzielne budynki albo też jako część dużego układu modułowego. Pozwala to dopasować wielkość powierzchni biurowej do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

System budownictwa modułowego, na bazie którego powstają tego rodzaju obiekty, sprawia, że kontenery biurowe mogą być przeznaczone dla 1-2 osób lub stanowić miejsce pracy dla nawet kilkudziesięciu pracowników.

Kontenery biurowe – dlaczego warto?

Kontenery biurowe to rozwiązanie, która przynosi wiele korzyści. Wśród najważniejszych zalet wymienić można m.in.:

  • modułowość – pozwala na stworzenie powierzchni biurowej dopasowanej do potrzeb,
  • mobilność – obiekty mogą stanąć w dowolnym miejscu, także na placach budowy,
    w punktach sprzedaży mieszkań w stanie deweloperskim itp.,
  • niski koszt wynajmu / zakupu – to rozwiązanie dużo tańsze niż postawienie od podstaw murowanego budynku,
  • komfortowe warunki pracy – obiekty można dowolnie umeblować oraz wyposażyć
    w niezbędne urządzenia biurowe.

Jak wybrać dobre kontenery biurowe?

Kontenery kontenerom nierówne. Dlatego przy ich wyborze, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów.

  • Wykonanie

Dobrze, jeśli kontener biurowy ma ramę stalową profilowaną. Ściany zewnętrzne powinny być wykonane z blachy profilowanej, zaś wewnętrzne – z płyty wiórowej powlekanej. Ważne jest też ocieplenie – warstwa 8-10 cm będzie optymalna – wyjaśnia pracownik firmy Kontener Serwis, która zajmuje się sprzedażą i wynajmem kontenerów.

  • Wyposażenie

Instalacja elektryczna, ogrzewanie elektryczne ­– to ważne elementy wyposażenia standardowego. Atutem jest możliwość zamówienia dodatkowych elementów, takich jak np. biurka, stoły, krzesła. Dzięki temu z takiego obiektu będzie można korzystać właściwie od razu.

Decydując się na zakup lub wynajem kontenerów biurowych, warto nawiązać współpracę z zaufaną firmą. To gwarancja, że oferowane obiekty będą bezpieczne, solidne oraz wykonane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Regulamin korzystania z serwisu